oboda7

Jak je to s titulem Csc? Kdy ho můžu používat?

Vím, že se dnes nepoužívá, ale kdo ho už má tak ho používat může, zajímá mě jestli ho můžu hned používat. Bylo mi řečeno že tento titul můzu použít jen tehdy když mám vysokou školu (respektivě další titul), je to tak? Můžu mít „jméno příjjmění .csc“ nebo třeba jenom „Bc. jméno příjjmění csc.“? Jak to je? Můžu ho hned použít. Dostal sem ho před 2 roky, teď sem ve 4. ročníku střední školy? můžu ho psát do oficiálních papírů, žádostí, smluv atd.?

Nejlepší odpověď
tekumseh

Kdo titul, nebo spíše vědeckou hodnost Csc získal, tak ji samozřejmě používat může. Těžko jsi Csc získal před 2 roky, když udělování této hodnosti bylo ukončeno 1.7.1998......

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kan­did%C3%A1t_v%C4%9Bd

Další odpovědi
Lucijej

Tak zaprvé – titul Csc jsi před dvěma lety nemohl získat, jelikož tou dobou už byl zrušený. Titul Csc. – doktor věd byl nahrazen titulem Phd. Z toho vyplývá, abys tento získal, musíš mít absolvované magisterské studium, bakalář nestačí.
A za druhé tohle mi zavání aprílem…
Doplňuji:
né doktor věd, ale kandidát věď – Csc.

Damiana

Ve čtvrťáku na střední ho klidně používat můžeš. Budeš mít zkrátka vlastní poznávačku za jménem – ve stylu textovky – Co Se Cáknout?