Kelt

Jak je to s těmi psychotesty u policie?

Kdo chce dělat u policie, tak musí zvládnout fyzické testy, tedy si musí máknout, být rychlý, ohebný, to je jedna věc. Druhá věc jsou psychotesty. To asi nejsou Mensa testy, měl by na tom být psychicky dobře, nenechat se vytočit atd. Tedy reagovat v každé situaci přiměřeně, pokud je tam možnost a nejde o čas. No nějak mi do toho nezapadá ta akce v Uherském Hradišti, kdy sejmuli toho chlapíka, který šel s malým klukem a neměl roušku. Za to by měli neúspěšné provedení Psychotestu. Jak se na to díváte VY? Děkuji

Nejlepší odpověď
da ny

V dlouhodobě napjaté situaci, pracovním přetížení, může „selhat“ kde ko.
Fakt je, že vím o lidech, kteří neprošli psychotestem u hasičů nebo na strojvedoucího (ČD),
ale u PČR prošli úspěšně. Policistů je stále nedostatek, už opět není vyžadována ani maturita. Jaké nároky mají jednotlivé městské policie, netuším.
Znám několik policistů (PČR), bývali „normální“, po pár letech
služby se z nich stala i samolibá hovada. Bylo to v nich, nebo se stali
obětí povolání? Toť otázka.
Provokatérů je všude dost a každý je „jen člověk“. Tím zásah neobhajuji,
jen dokážu pochopit selhání jednotlivce.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… počti si a pochopíš: https://www.bul­war.cz/policis­ta-ve-sluzbe-promluvil-proc-zaklekavaji-na-lidi-bez-rousky-a-jak-se-tomu-branit/?utm_cam­paign=&utm_me­dium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Kepler

Nevíme, co ten provokatér policistům řekl, takže těžko soudit. I policisté jsou jenom lidé a jistě si nenechají líbit úplně všechno. To by mohlo mít úplně opačný účinek a lidé by pohlíželi na policajty s despektem. Takže si sjednal autoritu a použil donucovacích prostředků. Podle policie to bylo OK.

Herjulfson

Součástí policejních psyhotestů je skutečně i test inteligence. Součástí je i test bezkonfliknosti. Samozřejmě žádný test není stoprocentní… Pokud ho neuděláte letos, může se vám to podařit později (nejdříve za rok). Platí to i opačně.
Moc o tom konkrétním případu nevím a na místě jsem nebyl, ale i tak bych si obecně nedovolil vůbec hovořit o nějakém selhání. Už vůbec ne ve vztahu k tomu dítěti. To je jen laciná hra na city, ale podstata je někde úplně jinde. Ano, asi to pro něj bylo drsné. Otázkou však zůstává kdo za to může. Pokud ho vyzvali a on si odmítl roušku nasadit … co tím chováním chtěl vlastně svému dítěti sdělit? A co vy očekáváte v případě, že neuposlechnete výzvy policistů? Já asi to, že mě k tomu donutí, protože vím, že k jejich práci patří i represe.

Drap

Mensa testy neměří psychiku. Policejní psychotesty jsou vytvořené přímo pro policii.

Ametyst

Policie plní rozkazy. Nepomáhá, ale chrání, až hystericky nás chrání před covidem.

Schluker

Je potreba rozlisovat policisty a strazniky. V popisovanem incidentu se jednalo o strazniky. Ti nemusi mit povinne psychotesty, narozdil od policistu. Mestske policie obvykle nejakou variantu psychologickeho hodnoceni uchazecu maji, ale z pravidla neni zdaleka tak prisna jako u PCR. Dalsi vec samozrejme je, ze psychotesty se delaji pri nastupu. Po par letech muze byt psychicky stav jedince hodne odlisny.

Hlada

U policie se opravdu nepoužívají žádné Menza testy nebo nějaké populární testy na IQ. Je to baterie interních testů + pohovor s policejním psychologem. Podobnými testy procházejí i strážníci.
V popularizovaných videí nevidím u strážníků a policistů sebemenší pochybení. Zcela evidentně šlo o provokatéry, kteří neměli v úmyslu poslechnout výzvy policie. Zásahy považuju za profesionální a plně je schvaluji.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.