Kelt

Jak je to s prodejem něčeho za 1 korunu?

Dva lidé mají nějakou věc a dohodnou se, že jeden to druhému prodá za symbolickou 1 korunu. Pokud se jedná například o auto, nemovitost, a něco podobného, je třeba tento prodej nějak právnicky potvrdit, nebo stačí dohoda, sepsaná smlouva s podpisem obou zúčastněných? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud sepíší třeba u toho auta kupní smlouvu se všemi náležitostmi, tak uvedená cena neni rozhodující. A neni třeba jednat advokáta.

Další odpovědi
Edison

Jakákoli dohoda, i ústní, JE právním aktem. Rozdíl je jen v míře prokazatelnosti.

Dochy

Auto v pohodě. Smlouvu ale písemně, protože na dopravním je bude zajímat nějaký podklad k přepisu auta. (Navíc auto je poměrně nebezpečný kousek techniky tak je pochopitelné že pořádek musí být)

U nemovitosti si nejsem jistý. Určitě musí být smlouva písemně (kvůli katastru) ale nejsem si jist jak je to pak se zdaněním. Obávám se že pak bude muset být odhad kvůli daním. Bez záruky…