NatalieG

Jak je to s poruchou u půjčeného auta z autopůjčovny?

Plánujeme s kamarádkou projet jih ČR a chceme si půjčit dodávku z autopůjčovny, nevíte někdo jak je to s poruchou nebo v případě nehody? Děkuji. Naty

Nejlepší odpověď
Edison

Před půjčením se konkrétně informujte té které půjčovny. Rádi na to odpovědi, v dokladech jsou kontakty jak na ně, na jejich smluvní pojišťovnu, případně i na asistenční službu.

Další odpovědi
cukrar

Jedině podmínky konkrétní půjčovny Vám odpoví na Vaše otázky. Páč co půjčovna, to jiné podmínky, i když podobné smlouvy. Důležité jsou taky výluky ze smlouvy.

PetrMalec

Moc široký rozptyl otázky :) Zkus Googlit, třeba tady je konkrétně článek na tvůj dotaz: https://www.au­topujcovna-cb.cz/vuz-z-autopujcovny-co-delat-kdyz-o-sobe-da-vedet-porucha/
Jinak primárně proti nehodě si pojištěná a v případě poruchy tak záleží zda za ní můžeš ty či nikoli, v případě, že za ni nemůžeš ty tak to jde na triko pronajimateli.

Kepler

Doporučuji mít v mobilu číslo na dotyčnou půjčovnu a na havarijní službu. Taky si přečíst obchodní podmínky té půjčovny. Snad jsou pro tyto případy pojištění (ve vlastním zájmu). Ty sama pojištěná být nemusíš (ani povinným ručením), protože majitelem vozu je půjčovna a ta povinnost padá právě na ni.

Ušel ventil

Až si přečtete několikastránkovou smlouvu a dočtete se -
at v případě nehody nebo poruchy ,
pojištovna sice nehodu zaplatí , ale
půjčovna si bude za každý den kdy vůz nebude v provozu k vůli poruše nebo nehodě kterou jste měli s vozem a to i neumyslně zaviněnou – tak budete platit každý den co vůz není v provozu normální taxu jako kdyby jste měli vůz půjčený – , byl by to pro ně ušlý zisk .
Do půjčovny fakt jen v případě nejvyšší nutnosti – kvůli zábavě bych to nedoporučoval .
Shrnu to
1 . U poruchy – pokud je vůz v záruce ( většinou dvouletá – a o vadě stejně rozhoduje servis ) – tak jde většinnou platba za servis za pujčujícím
2. V případě nehody – z havarijka platíte spoluúčast .
3. V případě nemožnosti půjčovat vůz – půjčovna chce zaplatit za vkaždý den co vůz nemohou k vůli vaší půjčce a at nehoda nebo porucha půjčovat.
Takže číst smlouvu pořádně .