bolak

Jak je to s placenými parkovacími místy třeba před panelákem?

To musí zhotovit město samo od sebe, a pak si ho tam člověk pronajme, a nebo si můžu vybrat já místo kdekoliv chci, a nechat si tam píchnout ceduli s vlastní značkou? A kolik se za to platí (řádově)?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kamarádka z Mostu u nich platí 9000 Kč ročně.

Další odpovědi
Drap

Sám si nemůžeš nic nikm píchat. Značku může osadit vlastník, nebo správce parkobiště. Ceny ksou v každé obci jiné

pusinka50

Záleží kde bydlíš. Co si pamatuji, žádost by měl povolit Místní úřad obce (Magistrát), pak pro označení placeného místa, kde ho chceš mít, by značku měla osadit Technická správa komunikací dle místa bydliště. Je jim potřeba dodat plánek s dotyčnou ulicí, stačí nakreslit ručně jak ulici, tak domy s popisnými čísly a vyznačit číslo domu, kde chceš stát.
Kolik to stojí? Opět záleží, kde bydlíš, každé město to má jinak. Vše by ti měli říci na Místním úřadě.

bolak

Lamalam: a dá se to i koupit? kde se to zařizuje?

Lamalam

Netuším jak je to v Mostě, ale když jsem bydlela v KV, tak se to pronajímalo na magistrátu na odboru dopravy.