LysoňXXX

Jak je to s koupí letenky?

Dobrý den, mám otázku. Jak je to s koupí letenky přes internet. Resp- jaké údaje budou potřebovat. Jestli požadují i č. OP a rodné číslo. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
anonym

Určitě musíš zadat jméno a příjmení (podle pasu! – resp. cestovního dokladu).
Do některých destinací pak, případně, datum narození.
Číslo cestovního dokladu ani R.Č. ne.

LADIS

Při koupi přes internet, se požaduje Jméno, příjmení, číslo účtu na platbu, narození( záleží kam jedete, ale to už se dá zjistit přes internet a číslo občanky nebo pasu (také záleží kam jedete, myslím že v EU postačí jen občanka, jinak samozřejmě pas) :) a to je asi vše jak si tak vzpomínám když sme objednávali letenku :)

FiS

Takhle paušálně je velmi těžko říct, co všechno budeš potřebovat. Letenka se vždy váže na jméno cestujícího. Někdy je třeba datum narození, někdy číslo cestovního dokladu. Pokud nemáš s nákupem zkušenosti, pak se obrať na nějakého prodejce letenek, kde by měli být zkušení lidé a všechno za Tebe vyřeší. My spolupracujeme se SMILEX Travel – www.smilex.cz kde nám hlídají vízovou povinnost a další věci… Ale jinak si dej velký pozor na „velké“ prodejce, typu Student Agency. Kolegův syn si tam kupoval s kamarádem letenky na Nový Zéland. Ta, co jim dělala letenky, je neupozornila na povinnost mít vyřízená víza do Austrálie, protože tam měli delší čekání na další spoj. Díky tomu je pak odmítli pustit do letadla. Ve výsledku tedy nepřiletěli, jak potřebovali a ještě museli platit dalších cca. 8 tis. za změny atd.

zlomennypez

Dobrý den, při koupi letenky je potřeba kompletní informace buď z Občanského průkazu /vrámci EU/ nebo cestovního pasu, pokud letíte dál. Tzn. Jméno příjmení, rodné číslo, číslo pasu. Pokud budet chtít letenku i kupovat přez internet, je potřeba mít u platební karty aktivované služby online, ale většina prodejců nabízí i možnost platby převodem, nicméně pokud hledáte akční letenky, je platební karta asi jedinou možností.

Zdroj: http://www.vpa­rizi.cz