Fedor

Pustí mě do Rakouska?

Občanský průkaz mi platil do 2.12.2014, novou mi vystaví až 15.12.2014, ale tento týden v sobotu jedu do Rakouska, pustí mě přes hranice?
Doplňuji:
Pas mám bohužel neplatný už velkou řádku let, s přítelkyní máme koupenou cestu autobusem do Vídně na Vánoční trhy, tak mám obavy z toho, že prošlá občanka je problém.

Nejlepší odpověď
gecco

Na hranicích si tě nikdo ani nevšimne – kontroly už neexistují.
Ale pokud budeš někde v A potřebovat prokázat totožnost, budeš mít s propadlou občankou problém
😉
Nemáš pas??
Doplňuji:
S přítelkyní? – OK…
Umíte německy?? – pokud ano (a přítelka má OP nebo pas v pořádku), můžeš totožnost prokázat i ´svědecky´ (jiná osoba – přítelka, dosvědčí, že jsi to ty – to stačí)…
😉