sjuzan

jak je to s fixním platem?

prosím o radu. Může mi při fixním platu zaměstnavatel tento plat jakkoli krátit? celý měsíc chodím do práce bez dovolené a nemocenské a příjde mi,že můj zaměstnavatel nějak ,,švindluje,,. díky moc

Odpovědi
anonym

Těžko říci, co zaměstnavatelk provádí. Nejlepší by bylo zajít za mzdovou účetní a nechat si od ní vysvětlit, co které složky platu a srážek ze mzdy představují. Pokud mzdovou účetní nemáte, tak bude dobré vzít si výplatnici (tu musíte dostat i v sebemenším podniku zaměstnavatele) a na nějakou účetní zběhlou ve mzdách se obrátit.