Jak je to s dlužníkem výživného (přes100tisíc) který utekl do Anglie??

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak se mám bránit a hlavně se domoci spravedlnosti ,bývalí manžel mi na dva syny dluží už přes sto tisíc je i odsouzen k podmínce ale dopis si do dnes nepřevzal,během několika dní odcestoval do anglie poddavala jsem nové tres.ozn. ale bylo mi řečeno že pokud se zdržuje v jiné zemi mam vlastně smůlu a on?? On se může smát ale co jeho synové??Bez výživného je sakra těšké jim dopřát to co by chtěli natož nějaký sport. Mám nějakou možnost se domoci k jeho stíhání v jiné zemi??Děkuji Petříková

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Útěkem do Anglie se Váš bývalý manžel závazku ani vyživovací povinnosti v žádném případě nezbavil. Nadále vůči němu platí právo České republiky.
Doporučuji se obrátit na Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně, kde Vám doporučí nejvhodnější postup pro dlužníky žijící ve Velké Británii - podatelna@umpod.cz, nebo viz zdroj.

Zdroj: www.umpod.cz/

Diskuze k otázce

Pokročilý

lerak14

hodně také záleží na policii takové lidi hledá i interpol mám na policii známou a té neunikne nikdo dokonce už vypátrala dlužníka až na novém zélandě a neunikl

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.