Pokročilý

Jak je to s cestováním do chorvatska bez rodičů?

No, je to tak, že jsem si s mou sestrou naplánovala, že by jsme jeli do chorvatska. Mé sestře je devatenáct, mě je patnáct. Našli jsme si autobus, který by nás svezl a levný hostel ve Splitu. Zatím jsme ale ještě nic nerezervovali.
Chtěli by jsme s sebou totiž vzít ještě i jednoho kluka. Je mu šestnáct.
A teď si nevím rady, jak to je.
Stačí mě i tomu klukovi vzít si pas, občanku? Nebo oba potřebujeme nějaké svolení že nás má v péči moje plnoletá sestra?
Doplňuji:
Já právě našla na internetu tohle, tak nevím..

http://www.etravel.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

http://www.odpovedi.cz/…

Dle teto polozene otazky a odpovedi vyplyva, ze muze - a staci pas a obcanka. Plna moc sestre ze neni potreba, vi-li o tom rodice a souhlasi (coz ve vasem pripade predpokladam, ze ano).

Ale zajimalo by mne, jestli je potreba podepsat neco od rodicu, kdyzby s vami jela cizi osoba (ne vase sestra, ale vase o tri roky starsi kamaradka) - na skole vzdy nasi museli podepisovat papir s tim, ze souhlasi, abych jel nekam na delsi vylet. Nevim, jestli se tim jen jistila skola, nebo jestli je to ze zakona - byl bych rad, kdyzby na to nekdo odpovedel.

Další odpovědi:

Zlatý

Raději bych nějaký papír měl, soudně přeložený do úředních jazyků zemí, kterými budete projíždět a notářky ověřený podpis rodičů.

Nějaký klikihák může udělat každý a celník nemá jistotu, že to skutečně podepsal rodič.

Pak by jste museli trávit několik dní v cele předběžného zadržení a čekat než si pro Vás přijedou rodiče.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.