Hanny10

Potřebuje se pri ceste do Recka pres Srbsko pas?

Nekde jsem nasla, ze ano. Nekde zase, ze ne…

Nejlepší odpověď
hanulka11

známý jel autem a měl problémy, velké zdržení -než se vše vyjasnilo -ale záleží na koho asi na přejezdu narazíš – nakonec mohl jet dál – zpáteční cestu absolvoval bez problémů
Doplňuji:
já pro jistotu pas mám a jsem klidnější

Další odpovědi
anonym

Odpověď je prostá, OP platí jen pro Schengenský prostor (v rámci EU).
Snad si dokážeš sama odpovědět, zda je Srbsko členem těchto útvarů (což se pochopitelně týká i průjezdu, protože napřed musíš vstoupit na jeho území).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Schen­gensk%C3%BD_pros­tor

Michal Kole

Pas raději ano, je to jistější. Může nastat nějaký problém – objížďka a bude nutný nebo bude nějaké policejní pátrání a opět bude problém

greek

Ano, pas je nutný. To je nevýhoda. Výhodou ale je „duty free shop“, dá se tam levně nakoupit. Srbsko není v EU a nemá s ČR dohodu /jako např. Chorvatsko/.
A od nynějška je nutný pas i pro děti (nebere se ohled na to, že je má rodič zapsané v OP).