agentpv

Jak je to na letišti u detektoru kovů, když mám kovový šroub v koleni, platinovou chlopeň… a chci letět do zahraničí?

zajímají mě spíš osobní zkušenosti než hafo odkazů, díky

Nejlepší odpověď
Filip84

No jak, budeš muset letět nákladním letadlem s kovovým odpadem, jak jinak bys si to představoval, jako!? 😜😂😂😂

Ne, vážně, musíš je na to upozornit před kontrolou a počítej s tím, že půjdeš stranou a budou Tě kontrolovat ručním scannerem, dneska má v sobě železářství kde kdo.

Osobně bych Ti doporučil, aniž bych Ti chtěl radit, vzít si s sebou lékařské potvrzení, že máš v sobě to železářství, a kde, no a podle toho, kam tím samoletem poletíš, tak česko – anglicky / francouzsky / hispánsky / rusky etc., prostě, aby tomu rozuměli.

Zdroj: http://cz.x-raysecurity.com/in­fo/airport-metal-detectors-vs-body-metal-50457961.html

Další odpovědi
Ametyst

Začne to pískat v rámu, a někdy stačí papír z nemocnice. Na letišti v Praze ale nikdy, jsou přísní. Obvykle se člověk musí odebrat do separé, svléknout se, a oni zkontrolují jizvu. Václav Klaus o tom často mluví, protože má endoprotézu, a vždycky musí donaha.