Jak je správně, Ředitel školy, nebo Řiditel školy a proč?

Doplňuji:
Ředím školu nebo Řídím školu? Řídím auto nebo Ředím auto Tak si vyber.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Odpověď najdete u otázky. Proč se říká ředitel . odpovídala jsem.

Slovo řiditel je tvar nespisovný, jinak původ slova ředitel se dovíte z odkazu.

http://www.odpovedi.cz/…
Doplňuji:
Pokud jste četl odpověď pozorně, tak jste se mohl dovědět, že od slovesa "řídi" vznikl ředitel i řidič.

O slovesu " ředit" (např. tekutinu) nebyla zmínka. Ředit je něco jiného než řídit auto či firmu ...

Další odpovědi:

Ředitel školy, Řiditel školy jsem v životě neslyšel

Zlatý

co je napsano na dverich ...?...reditel ?..nebo riditel ?...popripade reditelna ...?
takze reditel....jinak annas...

Jak uvedla Annas, tato otázka už tu padla, a to několikrát. Několikrát už byla také smazána z důvodu duplicity dotazu. K tomu, aby se takové věci nestávaly, je dobré nejdříve zadat otázku do vyhledávače (šedé lišty) vpravo pod Tvým nickem.

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

hm, takže tazatel dostal fundovanou odpověď, a pořád si mele svou... a ještě na respondentku drze štěká... to se na odpověď příště vybodněme.

Zlatý

Sůwa

Tak konečně vím, proč byla podobná otázka nedávno smazána a nejspíš i kdo ji smazal. Duplicita dotazu jako důvod ke smazání - to mi připadá dost ubohé, šťourat se v liště snad není to nejdůležitější a mnohdy je i dost zavádějící :-)

Zlatý

annas

Je to pro mě rovněž novinka. Často se najde i jiný důvod. V neděli dělal někdo totiž generální úklid . Mně "lehla popelem" otázka, kterou jsem vložila před 179 dny....

Jenže zklamání z toho, že admini otázku vrátili zpět, "žháří" jistě zkrátilo život. :-))

http://www.odpovedi.cz/…

Zlatý

Sůwa

To bylo náhodou chytré mazání, já totiž tu původní otázku přehlédla a teď jsem si to teprve správně vychutnala. Jestli ty nahlášené otázky a odpovědi admin čte, tak se možná královsky baví :-)

anonym

:) jojo, alespon ale napsala, proc maze, tak to se ceni .. :) jak by to jinak vedela, ze ? :) -iv-

Zlatý

annas

Jenže záleží také na tom, kdo otázku opakuje.. u někoho to nevadí... :-))

Zlatý

Sůwa

:-)))

Zlatý

annas

Dámy, vaše diskuze zahrnu do své rozepsané knihy. Stále ji nemohu dokončit, pořád se objevuje něco zajímavého .... :-))

Zlatý

Sůwa

Mohla bych nabídnout zajímavé ilustrace :-)))

anonym

an., a jak se ta kniha bude jmenovat ? a budete na titulce vy ? s tou vasi chatrci ?
v tom pripade by se mohla nazyvat :
Pozadi odpovedi ( a annino ) .

Zlatý

annas

Název zatím nemám... Vila Anas je dobrá, i když se překlep opět vloudil... Sůwa nabízí ilustrace, takže to bude paráda. :-))

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.