Avatar uživatele
Kelt

Jak je obtížné zvládnout jeden nebo více z těchto jazyků?

Mám na mysli jazyky z oblasti bývalé Jugoslávie, tedy srbština, chorvatština, slovinština, makedonština, bosenština. A jsou všechny stejně obtížné? A pokud bych se chtěl v této oblasti pohybovat, který jazyk na úrovni B2 by mi stačil na dobrou komunikaci s místními obyvateli?

Zajímavá 0 před 91 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Savier

Pro čecha jednoduché.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Mně by vadila u některých jmenovaných azbuka. Když se učím, poslech nestačí, a musím si zapisovat i číst. Takže jazyky s latinkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Na otázku nelze odpovědět.
Pro jednoho hračka, pro druhého, nemožné .
😉
Jsou tady stále silné ročníky, které s azbukou problém nemají.
Plynně čtu bez problémů (Chorvatsko. Řecko, Bulharsko apod.)..
Vázne slovní zásoba. Což je snadné zvládnout, když se chce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Obtížnost učení nového jazyka je velmi individuální a záleží na mnoha faktorech – například na tvém mateřském jazyku, tvých předchozích jazykových znalostech, čase, který můžeš jazyku věnovat, nebo způsobu, jakým se učíš.

Pokud jsou všechny tyto jazyky stejně obtížné, tak ne. Například srbština a chorvatština jsou si velmi podobné, takže pokud bys jednu zvládnul, bylo by snazší se naučit i tu druhou. Slovinština a makedonština jsou považovány za náročnější z hlediska gramatiky.

Pokud bys měl zvolit jeden jazyk, který ti otevře dveře ke komunikaci v celé této oblasti, obvykle se doporučuje srbština nebo chorvatština, protože jsou nejrozšířenější a nejvíce vzájemně srozumitelné s ostatními jazyky bývalé Jugoslávie. S úrovní B2 bys měl být schopen komunikovat poměrně plynule v běžných životních situacích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek