Avatar uživatele
Kelt

Jak je možné, že AI neodpověděl správně na otázku?

Očekával bych, že AI má přístup k mnoha informacím a podá komplexní odpověd. Na některé otázky jsou odpovědi rozsáhlé, ale jak jsem se přesvědčil, ne ve všem. Hledal jsem název filmu. AI mi dal pár odpovědí, které mi nestačili, jeden uživatel mi odpověděl správně. Očekával bych, že AI dá všechny možnosti. Asi je někde chyba. Co vy na to?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Roman71, kodl67 před 99 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jenom zde chybuje poměrně často. Neni to nic zvláštního. Stále je to nedokonalý stroj ve vývoji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Vlastně je tragédií, očekávat tu správnou a jedinou správnou odpověď. Podívejme se do historie lidstva. Téměř všechny správné odpovědi se pak v dlouhodobém měřítku v kontextu s vývojem tohoto lidstva „překvapivě“ ukázaly coby nesprávné. A co asi si počne lidstvo budoucnosti, jehož ne příliš vzdálení předci zanedlouho budou dostávat už jen samé „jediné správné odpovědi“ od AI a podobných zařízení. To asi dosud nikoho nenapadlo, stýskám si.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Systém AI je stále ve vývoji a má omezení. AI neví „všechno“ ve smyslu, jak by to mohl vědět člověk. Místo toho se spoléhá na algoritmy, data a další technologie k ovládání a získávání informací. Je omezen na informace, které mu byly vloženy do systému a na informace, které může získat z přístupných datových zdrojů.

Nikdo nebylo ještě schopen vytvořit AI, která by byla schopna předat všechny informace ve světě na základě jakékoliv otázky.

Může také dojít k chybám v překladu nebo nedorozumění, protože AI nemá lidskou schopnost interpretovat jazyk a emocionální kontext.

AI je nástroj a stejně jako jakýkoli nástroj, dokáže dobře fungovat jen v rámci svých schopností a omezení.

Pokud jde o hledání názvů filmů, AI může opravdu poskytnout odpovědi na základě dostupných informací. Avšak pokud má příliš málo informací k užitečnému vyhledání, nebo pokud jsou informace nejednoznačné, mohou být odpovědi omezené. AI také nemá schopnost „myslet“ nebo „rozumět“ informacím tak, jak to dělá člověk, takže nemůže vzít v úvahu širší kontext nebo alternativní možnosti tak, jak by to mohl udělat člověk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Presne pre takéto omyly už bolo (dočasne) zastavené prihlasovanie sa nových užívateľov tohto „programu Chat GPT“.
Predstavte si, tá hrôza, ktorú zistili autori: hrôza! Stroj (AI) sa dostal na úroveň človeka, je omylný! Pritom doteraz platilo ľudové porekadlo: mýliť sa je ľudské

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

To se mi při učení AI stává běžně, že nemá dostatek informací pro poskytnutí správné odpovědi. Občas nastane zvláštní situace, že se AI chytí podobného námětu a odpoví na něco úplně jiného nebo dokonce úplně jinak, než by se dalo čekat. Je to (ná)stroj, který pracuje s informacemi a je učenlivý. Čím víc kvalitních zdrojů bude mít, tím kvalitnější informace bude poskytovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Stručně: Odpověď je stejná jako na otázku „Dá se na internetu najít správná odpvoěď na všechny otázky?“ Nedá! Na něco na internetu vůbec není odpověď a dost často závisí na přesném položení otázky (některé tázající se „experty“ prostě nepochopí ani Google ani AI 😉.

Podrobnější odpověď (ale také stručná): kvalita odpovědi vyplývá z toho, jak AI funguje. Prochází jí dostupné texty, takže záleží, kolik má k tématu dostupných informací. Logicky je nejlepší tam, kde toho má k dispozici hodně. (např. mám pocit, že úplně nejlepší výsledky dává na otázky, kdy tazatel popíše úryvek nebo hlavní námět filmu a AI ho najde) Naopak nestandarní dotazy, slovní hříčky, kreativní uvažování atd. ji v podstatě odrovná …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Jednou z největších slabin naší AI je čeština. To je pochopitelné, je to cizinka. Teda myslím. Pravopis a odpovědi na dotazy kolem češtiny by jistě uspěly v Dikobrazu, jsou to opravdové perly.

Nový příspěvek