huxa

Jak je možné, aby v 21. století, inteligentní lidé, se nedokázali sejít a promluvit si; domluvit se?

Viz Ukrajinský sport se separatisty.
Můžeme během pár hodin obletět planetu, trávíme měsíce a roky ve vesmíru, dokážeme klonovat zvířata, léčit doopravdy téměř všechny nemoce, jaktože se ovšem nedokáží představitelé dvou stran sejít a promluvit si-podat požadavky, dojít na kompromis, jako správní politici? Navíc vlastní národ, dyť i Hitler se scházel se zástupci Ameriky, Británie, Francie.

Odpovědi
fcoop

Lidé jsou stále stejní a je jedno,jaké století právě je.
Zcela jistě se kdysi podobně servali o jeskyni.
O loviště,o žen­skou – o cokoli.
Vždy je to tak,že soused něco závidí,chtěl by něco,co má ten druhý..............
Proto odedávna existují války,a je jedno,do jakých ušlechtilých žvástů se „to“ zabalí.
Ono je to velmi složitý a obsáhlý problém – je přibližně 20–25 000 let starý a pochybuji,že se někdy vyřeší.......­............na­tož dohodou.
Vždy se něčí kráva napije z louže,která patří někomu jinému.
A to slavné…„O prachy jde vždy až v první řadě“.........je to profláknuté,nicméně to platilo,platí,bude platit.

Awe

Nebo naopak…Správný politik si bude stát za svým.Záleží z jakého úhlu pohledu se na to díváš.Každý má své požadavky a každý chce docílit svého.A politik prostě musí přesvědčit druhou stranu o své „pravdě“

ivzez

Sejít a domluvit se mohou jen ti,
kdo o setkání a dohodu stojí.

Kyjevští „uchvatčiki“ správnými politiky
nejsou (ani legitimními) …

cochee

Je to normální, denně to vidím kolem sebe a nemusí jít ani o poloválku v Ukrajině. Namísto, aby se týpci sebrali, zvedli řitě a sdrcli se na pokecu v hospě u piva – matlají displeje telefonů a píšou si přes sociální síť.

huxa

Awe- v tom případě nevíš, co je politik/a, neb v ní jde hlavně o kompromis a hledání toho nejlepšího pro zřízení, které politik zastupuje; prezident zastupuje stát, resp. občany dotyčného státu, tudíž i tu druhou stranu.