Jak hráš na klávesy ví, která klávesa je na jakou notu, když kláves je třeba 60 a není na ní žádný popisek ?

Nejlepší odpověď
Tonie

Jednoduše, klávesy jdou vždy po sobě. C D E F G A H C.
Každý klavírista se v prvním roce učí, kde je jaká klávesa a musí si to zapamatovat. Orientuje se podle toho, že po céčku jsou dvě černé klávesy a po F jsou tři černé klávesy. Nevím, jestli je to alespoň trochu pochopitelné.
Pak se to po několika letech tak vžije, že už víš, kam sáhnout i poslepu.. :)

Jestli vás to opravdu zajímá, zkuste se kouknout sem :)
http://www.ke­yboard.wz.cz/P01/p01­.htm