Luufish

Jak hnojit modré hortenzie?

Koupila jsem si specialni hnojivo, ale je tam napsane jen, ze 1 odmerka na 10 litru, hnojit 1× tydne. Ted nevim, kolik tam toho mam dat, mam dva mlade male keriky, koupila jsem na podzim a ted vyrasili listky. Nevim, jestli mam tu 1 odmerku namichat do litru a nalit, anebo dat v pomeru treba ctvrt odmerky na 2,5 l a zalit to tim, anebo toho udelat vic na zalivku treba 3 dny po sobe… Nechci to zbytecne prelit, poradite mi?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud je tam napsáno 1 odměrka na 10 litrů, dej 1 odměrku do 10 litrů vody. Nehledej v tom vědu. Těch 10 litrů pak postupně používej, kdybys to dala třeba jenom do jednoho litru, bylo by to moc koncentrované a mohla bys kytku zlikvidovat.

Luufish

takze mam udelat 10 l roztok a kazdy tyden tam nalit cca litr? nezkazi se treba ta voda?

Lamalam

Ano, přesně tak. Voda se nezkazí.