NeřeknuCZ

Jak hluboké jsou doly na Karvinsku ?

Jak hluboké jsou doly na Karvinsku, popřípadě v jaké hloubce jsou horníci ?

Nejlepší odpověď
annas

Názvy dolů se měnily, šlo o OKD, takže co považujete za Karvinsko. Určtiě mají různou hloubku, takže nejlepší bude, když si vyberete sám.

Např.
"Našla jsem vám, že Důlní závod 1 vznikl sloučením původních závodů Důl Darkov a Důl Karviná 1. 1. 2015. Sídlo se nachází 25 kilometrů severovýchodně od Ostravy.

Největší absolutní hloubku má výdušná jáma Doubrava III v lokalitě ČSA – 1176 metrů. Při nadmořské výšce ústí 281 metrů sahá až do hloubky 895 metrů pod úrovní mořské hladiny.
Největší absolutní hloubku má v lokalitě Darkov výdušná jáma Mír 4 – 1011 metrů s ústím v nadmořské výšce 235 metrů, jejíž dno se nachází 776 metrů pod úrovní mořské hladiny. "

http://www.ok­d.cz/cs/o-nas/kde-pusobi-okd/dul-karvina