jirka F

Jak hasiči zjišťují, zda byl požár založen úmyslně člověkem, či došlo k samovznícení?

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Rokio

Mám dojem, že tohle řeší policie (úmysl, nedbalost).

Pepa25

Na zkladě ohledání místa činu a zajištění stop; v případě podezřejní na úmyslné založení se zaměřují na přítomnost akcelerantů hoření (akcelerantem hoření se rozumí palivo nebo okysličovadlo, často hořlavá kapalina, která je použita k úmyslné iniciaci vzniku požáru nebo zvýšení rychlosti jeho šíření).

Filip84

A, další yntegrovaný dotaz! 🙄

Teď se soustřeď, vem si k tomu na pomoc s myšlením i tetu a nejlépe i zbytek tý Tvý creepy family, poněvadž to bude náročné:

👉POZOR! UŽ TO PŘÍJDE!👈

Vyšetřovatelé HZS ustanovují příčinu vzplanutí z forensních stop.

Konec Kina, děkujeme za pozornost! 🤓

Jo, a abych nezapomněl: chcípni, bonzáku! 👿

Dochy

„byl požár založen úmyslně člověkem čili došlo k samovznícením?“
Čili???? Zkus to česky.

Filip84

Dochy: Česky? jyřýk🤪 by musel použít docela složitou, středněčeskou, větnou syntaxi, například „Kterak hasiči zjišťují, zda-li byl požár založen oumyslně člověkem, neb zda-li došlo k samovznícení, či-li nic?“ Vlastně v moderním pravopisu by to mělo být „zdali“ a „čili“, protože nejde o spojení koncovky „-li“ se slovesem.

Opravdu se domníváš, že jyřýk🤪, který málo kdy dá do souvětí čárku, a když už se – chudák – pokusí, tak ji tam vrazí blbě, je něčeho takového schopen? 🤓😅

Já to beru z té positivní stránky: je tomu, alespoň, rozumět! 😅 A to se cení! 🤓😎

plebs

Hasiči mají přehled většinou od cíga po smažení řízků a pokud je založen benzínem je dobrý pomocník hafík který zhruba v 90% určí místo.

Filip84

Rokio🤪: Ne, to policejní vyšetřovatel neustanovuje, to je to samé, jako bys po něm chtěl, aby sám udělal pitvu: je to moc odborné, proto to dělá vyšetřovatel HZS.