Lgee

Jak funguje změna času?

Možná se otázka bude zdát velmi hloupá, vím že se posouvá budto o hodinu dopředu nebo dozadu ale mate mě to pokud se teď měnil čas na letní tak znamená to že když se posune o hodinu čas tak** je teď kvůli tomu větší světlo nebo tma například v 6 hodin ráno?**

Nejlepší odpověď
elkon

Ano, je to hloupá otázka, protože každý vidí, že když se vstává podle letního času (to znamená dříve), tak může být ráno tma, nebo šero.

Další odpovědi
Drap

Slunce vychází bez ohledu na to jak si nastavíme čas. Pokud posune hodiny zpět, znamená to, že světlo je o hodinu později a zapadá také o hodinu později.

aliendrone

V létě máš díky letnímu času Slunce na obloze až před pátou ráno, nikoliv již před ČTVRTOU (jasné světlo ve 4 ráno je k ničemu, když většina lidi tou dobou spí a je DOST lidí, kterým Slunce vysoko na obloze VADÍ ke spánku). A NAOPAK večer Slunce na obloze se udrží o hodinu déle díky letnímu času, úplná tma přijde kolem 22:00, ne již ve 21:00 (to zase ocení ti, kteří např. po příchodu z práce chtějí posekat trávu aj. za světla, nikoliv za soumraku, kdy už na to není dobře vidět), chápeš?

mnoha dalších benefitech letního času nemluvě. ☺

Pepa25

Změna času není nic jiné, než posun východu a západu Slunce: u letního času k pozdějšímu východu i západu, při změně na standardní čas zpět. V odkazu je graf vč. zobrazení vlivu ponechání stndardního času (nebo pořád letního).

Zdroj: https://twitter­.com/DanielHu­le/status/11880363­15893420033

Emefej

Teď platí „normální“ středoevropský čas. Ráno i večer je světla tolik, kolik má být.

df

Emefej: není normální v zimě?

Emefej

df > máš pravdu, jsem z té změny času nějak rozhozenej a píšu blbosti.

da ny

Přesně tak
(od října do března je to podle Boha, nyní, a v létě, podle vola).
;)

df

😀dobře