izzy

Jak funguje vkladová složenka?

Má to být služba na české poště, ale já o ni nikde nemůžu nic najít. (kde ji sehnat, kolik stojí služba, jak vyplnit, co to je?) Předem děkuju za odpovědi? :)

Nejlepší odpověď
Hlada

Vkladovou poukázku používá Poštovní spořitelna. Pomocí ní se dají vložit peníze na jejich účet nebo při vkladu peněz na účet vkladní knížky příjde majiteli VK poštou. Myslím, že je zdarma.

Další odpovědi
mosoj

Normálně, složenkou typu A. Dostanete na poště. Peníze potom vložíte na poště a pošta zařídí připsání na účet.
http://www.me­sec.cz/clanky/slo­zenky-jsou-drahe/
Doplňuji:
Pokud myslíte šeky k bankovnímu účtu Poštovní spořitelny ( vklad CZK, výplatní šek, příkaz k úhradě atd. Tak ty si objednáváte přímo na přepážce kde máte otevřen svůj účet. Mají objednávkový formulář, tam si zaškrtněte jaký druh šeku chcete, kolik kusů od kterého a za několik dnů vám přijdou bankovní šeky s již vytištěným číslem vašeho účtu doporučeně na vaši adresu. Za šeky se neplatí.
Pokud máte k účtu internetové bankovnictví lze si objednat šeky i odtud bez nutnosti návštěvy vaší pobočky.

Zdroj: http://konferen­ce.vzdelavani­sester.cz/kon­ference-jak-vyplnit-slozenku.html

fablen

ano, jde o složenku Poštovní spořitelny. Kdysi jsem je také používala, neplatilo se za vklad na postžiro, ale za natištění těchto složenek.

izzy

Tu, ale nemyslím, celým názvem je to vkladová poukázka Poštovní spořitelny (nebo nějak tak), ale stejně dík