Mirdas

Jak emigrovali ?

Za dob diktatůry jedné strany v Československu spousty lidí se snažilo tuto situaci řešit útěkem do kapitalistického světa.
Způsobů bylo spousta.
O kterém nejzvláštnějším útěku víte, nebo jste slyšeli?

Nejlepší odpověď
gecco

Známej si koupil třítýdenní zájezd do SSSR (tady vše, co měl, ´nepozovaně´ prodal).
A součástí onoho zájezdu byl týdenní výlet po Černém moři, se zastávkou v Istambulu – tak tam zůstal. Sice bez pasu (ten měl u sebe průvodce), ale ´veselej´.
😉

Další odpovědi
ten který je

Několik popsaných útěků je zde:https://ralf.sig­naly.cz/1305/jak-se-prchalo-za-zeleznou

Nejvíce mne zaujal příběh útěku přes dráty vysokého napětí.