zjentek

Jak efektivně vyhledávat (googlovat) vyhledávačem?

Slyšel jsem něco o využívání některých slov, dvojtečky, uvozovek, ap. jako pomocných nástrojů. Je to pravda? Dá se stručně vysvětlit nějaká metodika?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Základ je dát do dotazu vhodná klíčová slova. Najde to nějaké výsledky a nahoře se objeví, zda hledat obecně nebo ve zprávách nebo obrázcích atd. Také je tam výběr jazyka a časového omezení. V druhé kroku ještě před studováním výsledků je dobré pomocí těchto možností výběr omezit.
Další možnost je rovnou do dotazu zadat parametry, nejznámější jsou:

  • uvozovky – dotaz v uvozovkách hledá přesnou frázi – více slov nebo i celou větu
  • omezení přes minus, které vylouží výsledky obsahující nějaké slovo (například dotaz Husák -policejní vyloučí výsledky s policejním prezidentem)
  • omezení na weby: doplní se site např. Pepa25 site:odpovedi.cz ukáže co se mě týká na totmo webu …
  • další možnosti viz odkaz

Zdroj: https://suppor­t.google.com/web­search/answer/2466433­?hl=cs

Další odpovědi
autacek

Ano, zástupné znaky a znalost kombinace podmínek výsledky vyhledávání značně zpřesňují.

Kepler

Osobně nevidím důvod, proč by dvojtečky a uvozovky měly vliv na vyhledávání. Nejdůležitější je výběr správných klíčových slov. Nemělo by jich být přespříliš, protože to může zužovat výběr. Naopak když hledám třeba digitální radiobudík, nenapíšu do vyhledávače jenom „hodiny“, protože mi to najde i ty ručičkové, spínací a kostelní 😊

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Autacku mohl bys tady do diskuze vypsat nějaké základy? Prosím. Něco mazanýho, určitě víš. Aspoň na chvilec přijdeš na jiné myšlenky od kovida! (;

autacek

Popsal to Pepa, i s odkazem :)