martin.jares

Jak downgadovat Windows Vista Ultimate x86 na Windows XP Professional x86?

Mám CD s Windows XP Pro, ale když spustím setup.exe, tak v menu není možné vybrat „Install Windows XP“ (je to zašedivělé). Kamarád má taky stejný počítač a OS mu šel nainstalovat bez problému.

Nejlepší odpověď
anonym

Zazálohuj si data (např. na externí disk) a z toho instalačního CD nabootuj.

Další odpovědi
MK44

Microsoft obecně downgrade operačních systémů nepodporuje. Nezbývá než provést čistou instalaci – tak jak píše mowla. Při ní dojde k formátování oddílu (partition), na který se OS instaluje a tím k vymazání všech dat.

anonym

Přečti si článek a postup http://diit.cz/cla­nek/co-jste-chteli-vedet-o-downgradu-vista-na-xp-ale-bali-jste-se-zeptat/24720