alexandra

Jak dostat sedací soupravu do bytu?

Dobrý den,známá si koupila byt, ve kterém je chodba široká jen 70cm. Tato chodba vede do kuchyně a z kuchyně se vchází do obýváku. Jenomže tam asi neprotáhnou sedací soupravu s křeslama. A co teď? Dá se třeba nějak přes balkon, nějakou plošinou? Ale je to v osmém patře. Máte s tím někdo zkušenost, jestli se to dělá a kolik by to asi stálo? Děkuji za případné rady.
Ta chodba je tak úzká,protože tam rozšiřovali koupelnu,ona byla původně širší.Sedačku si může koupit novou,ale i ta nejmenší má šířku 80–90cm a nevím,jestli jdou křesla rozložit.Tak musí hledat nějakou rozmontovací…

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou se to dá nějak udělat normální přístupovou cestou za pomoci několika párů rukou. Většinou se musí nábytek naklánět , štorcovat a tak podobně.
Do osmého patra asi žádná plošina nedosáhne a helikoptérou by to vyšlo jako nové zařízení celého bytu. Pokud se tam, sedačka přece jenom nedostane, nezbývá než vybrat menší nebo rozdělávací.

Další odpovědi
anonym

nedávno jsem to řešil a od začátku jsem si myslel, že se sedačka neprotáhne. takže ASI je jen asi a chce to zkusit.

Mc Merkurion

…úplně nejlacinější vyjde koupit sedačku, která projde, vzhledem k tomu, že kupovala sedačku dříve než byt, je možnost, buď to zkusit nějak natočit anebo rozebrat na nejmenší díly (ale šíře chodby v 8. patře 70 cm mě zaráží, podle normy by měla být 80cm), – jeřáb (plošina) do osmýho?

>>> prodat a koupit jinou…
doplňuju:
hledal jsem a našel jsem zatím jen cenu na plošinu 1300kč/hod a min 2000kč,stěhování s jeřábem je většinou cena na domluvě…

isteron

Treba skúsiť postaviť tú sedačku na výšku, na bok. My sme pretiahli gauč, sedačku 3-miestnu týmto spôsobom do obývačky cez 70 cm dvere.

gecco

Pokud selze rozebirani a naklaneni, lze objednat firmu na vysove prace a ti to vzresi – treba pomoci lan z balkonu ci strechy…
Akorat taky nepracuji zadarmo…
😉

honza19hk

nejdřív to zkuste a pak bych řešil co dál ,pokud tam neproleze. Plošina popř jeřáb do 8 patra sice dostane, ale za tu cenu bylo jednodušší koupit novou sedačku která chodbou proleze. Pak je také možnost použít vrátek který se připevní na balkon a souprava se vytáhne navijákem. To by ale měl dělat někdo kdo to umí a má na to vybavení.

anonym

Jeden můj známý aplikoval 4 metrovou kuchyňskou linku (desku) v paneláku ze střechy do 6.p., ale jak, to nevím asi měl nějakou kladku nebo možná na to najal firmu.

pucipuci

No tak to je mazec,to snad si nechat udělat sedačku,která se dá rozmontovat.My takovou měli z Mobelixu,dala se rozložit úplně celá.Ještě mě napadla ta nafukovací.

anonym

V tomto případě jen asi kladkou.

Michálek1245

Na tohle musíte myslet už přitom, když ji kupujete. My jsme taky chtěli sedací soupravy do U, ale bydlíme ve čtvrtém patře bez výtahu, takže jsme nakonec koupili sedačku, která je trochu mobilnější. Holt člověk nemůže mít všechno. Jakmile se s touto myšlenku smíříte, tak zjistíte, že je ten život mnohem snadnější. :)

vlajan1981

Tyjo, tak toto zní jako noční můra. Pokud se sedačka dá nějak rozložit, tak by to možná šlo dostat do bytu nějak po kusech. Takto jsme právě do našeho bytu dostávali sedačku my. Je ale pravda, že ty dnešní rohové sedací soupravy se často tak snadno rozmontovat nedají. Zvlášť pak ty luxusnější.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Bob2

To chce proměřít ;) … záleží taky jestli je rozložená či není.

Já jsem si pohovku vybíral dost dlouho. Jel jsem se podívat do několika obchodů, až mi někdo taky poradil obchod, kde mají pohovky fakt pěkné, kvalitní a které nikde jinde nemají.

girl7

A co to je za obchod Bobe2? Také by se mi hodilo doporučení na nějaké fakt peckovní pohovky, sedačky…

Bob2

Je to obchod Natuzzi. Vše vyrábí v Itálii.
Podívej se jejich web http://www.na­tuzzi.cz/
Jinak prodejny Praha a Brno 😉

girl7

Hmmm, to vypadá luxusně! Díky moc Bobe. Tam se musím zajet podívat. Přesně tento styl se mi děsně líbí.

Bob2

Jo jestli se ti tento styl líbí, tak tam určitě zavítej 😉 na živo to vypadá ještě sto násobně lépe 😉

girl7

Tak tomu i věřím! :) Rozhodně se tam zajedu podívat, tento týden mi to asi nevyjde, ale příští to mám už v plánu!