Avatar uživatele
alexandra

Jak dostat sedací soupravu do bytu?

Dobrý den,známá si koupila byt, ve kterém je chodba široká jen 70cm. Tato chodba vede do kuchyně a z kuchyně se vchází do obýváku. Jenomže tam asi neprotáhnou sedací soupravu s křeslama. A co teď? Dá se třeba nějak přes balkon, nějakou plošinou? Ale je to v osmém patře. Máte s tím někdo zkušenost, jestli se to dělá a kolik by to asi stálo? Děkuji za případné rady.
Ta chodba je tak úzká,protože tam rozšiřovali koupelnu,ona byla původně širší.Sedačku si může koupit novou,ale i ta nejmenší má šířku 80–90cm a nevím,jestli jdou křesla rozložit.Tak musí hledat nějakou rozmontovací…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3070 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Většinou se to dá nějak udělat normální přístupovou cestou za pomoci několika párů rukou. Většinou se musí nábytek naklánět , štorcovat a tak podobně.
Do osmého patra asi žádná plošina nedosáhne a helikoptérou by to vyšlo jako nové zařízení celého bytu. Pokud se tam, sedačka přece jenom nedostane, nezbývá než vybrat menší nebo rozdělávací.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

nedávno jsem to řešil a od začátku jsem si myslel, že se sedačka neprotáhne. takže ASI je jen asi a chce to zkusit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

…úplně nejlacinější vyjde koupit sedačku, která projde, vzhledem k tomu, že kupovala sedačku dříve než byt, je možnost, buď to zkusit nějak natočit anebo rozebrat na nejmenší díly (ale šíře chodby v 8. patře 70 cm mě zaráží, podle normy by měla být 80cm), – jeřáb (plošina) do osmýho?

>>> prodat a koupit jinou…
doplňuju:
hledal jsem a našel jsem zatím jen cenu na plošinu 1300kč/hod a min 2000kč,stěhování s jeřábem je většinou cena na domluvě…

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Treba skúsiť postaviť tú sedačku na výšku, na bok. My sme pretiahli gauč, sedačku 3-miestnu týmto spôsobom do obývačky cez 70 cm dvere.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Pokud selze rozebirani a naklaneni, lze objednat firmu na vysove prace a ti to vzresi – treba pomoci lan z balkonu ci strechy…
Akorat taky nepracuji zadarmo…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

nejdřív to zkuste a pak bych řešil co dál ,pokud tam neproleze. Plošina popř jeřáb do 8 patra sice dostane, ale za tu cenu bylo jednodušší koupit novou sedačku která chodbou proleze. Pak je také možnost použít vrátek který se připevní na balkon a souprava se vytáhne navijákem. To by ale měl dělat někdo kdo to umí a má na to vybavení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jeden můj známý aplikoval 4 metrovou kuchyňskou linku (desku) v paneláku ze střechy do 6.p., ale jak, to nevím asi měl nějakou kladku nebo možná na to najal firmu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

No tak to je mazec,to snad si nechat udělat sedačku,která se dá rozmontovat.My takovou měli z Mobelixu,dala se rozložit úplně celá.Ještě mě napadla ta nafukovací.

Upravil/a: pucipuci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V tomto případě jen asi kladkou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Na tohle musíte myslet už přitom, když ji kupujete. My jsme taky chtěli sedací soupravy do U, ale bydlíme ve čtvrtém patře bez výtahu, takže jsme nakonec koupili sedačku, která je trochu mobilnější. Holt člověk nemůže mít všechno. Jakmile se s touto myšlenku smíříte, tak zjistíte, že je ten život mnohem snadnější. :)

Avatar uživatele
vlajan1981

Tyjo, tak toto zní jako noční můra. Pokud se sedačka dá nějak rozložit, tak by to možná šlo dostat do bytu nějak po kusech. Takto jsme právě do našeho bytu dostávali sedačku my. Je ale pravda, že ty dnešní rohové sedací soupravy se často tak snadno rozmontovat nedají. Zvlášť pak ty luxusnější.

Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2089 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

To chce proměřít ;) … záleží taky jestli je rozložená či není.

Já jsem si pohovku vybíral dost dlouho. Jel jsem se podívat do několika obchodů, až mi někdo taky poradil obchod, kde mají pohovky fakt pěkné, kvalitní a které nikde jinde nemají.

před 2333 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
girl7

A co to je za obchod Bobe2? Také by se mi hodilo doporučení na nějaké fakt peckovní pohovky, sedačky…

před 2327 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

Je to obchod Natuzzi. Vše vyrábí v Itálii.
Podívej se jejich web http://www.na­tuzzi.cz/
Jinak prodejny Praha a Brno 😉

před 2299 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
girl7

Hmmm, to vypadá luxusně! Díky moc Bobe. Tam se musím zajet podívat. Přesně tento styl se mi děsně líbí.

před 2290 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

Jo jestli se ti tento styl líbí, tak tam určitě zavítej 😉 na živo to vypadá ještě sto násobně lépe 😉

před 2283 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
girl7

Tak tomu i věřím! :) Rozhodně se tam zajedu podívat, tento týden mi to asi nevyjde, ale příští to mám už v plánu!

před 2281 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek