Bronzový

Jak dostat sedací soupravu do bytu?

Dobrý den,známá si koupila byt, ve kterém je chodba široká jen 70cm. Tato chodba vede do kuchyně a z kuchyně se vchází do obýváku. Jenomže tam asi neprotáhnou sedací soupravu s křeslama. A co teď? Dá se třeba nějak přes balkon, nějakou plošinou? Ale je to v osmém patře. Máte s tím někdo zkušenost, jestli se to dělá a kolik by to asi stálo? Děkuji za případné rady.
Ta chodba je tak úzká,protože tam rozšiřovali koupelnu,ona byla původně širší.Sedačku si může koupit novou,ale i ta nejmenší má šířku 80-90cm a nevím,jestli jdou křesla rozložit.Tak musí hledat nějakou rozmontovací...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Většinou se to dá nějak udělat normální přístupovou cestou za pomoci několika párů rukou. Většinou se musí nábytek naklánět , štorcovat a tak podobně.
Do osmého patra asi žádná plošina nedosáhne a helikoptérou by to vyšlo jako nové zařízení celého bytu. Pokud se tam, sedačka přece jenom nedostane, nezbývá než vybrat menší nebo rozdělávací.

Další odpovědi:

nedávno jsem to řešil a od začátku jsem si myslel, že se sedačka neprotáhne. takže ASI je jen asi a chce to zkusit.

Bronzový

...úplně nejlacinější vyjde koupit sedačku, která projde, vzhledem k tomu, že kupovala sedačku dříve než byt, je možnost, buď to zkusit nějak natočit anebo rozebrat na nejmenší díly (ale šíře chodby v 8. patře 70 cm mě zaráží, podle normy by měla být 80cm), - jeřáb (plošina) do osmýho?
---
>>> prodat a koupit jinou...
doplňuju:
hledal jsem a našel jsem zatím jen cenu na plošinu 1300kč/hod a min 2000kč,stěhování s jeřábem je většinou cena na domluvě...

Bronzový

Treba skúsiť postaviť tú sedačku na výšku, na bok. My sme pretiahli gauč, sedačku 3-miestnu týmto spôsobom do obývačky cez 70 cm dvere.

Zlatý

Pokud selze rozebirani a naklaneni, lze objednat firmu na vysove prace a ti to vzresi - treba pomoci lan z balkonu ci strechy...
Akorat taky nepracuji zadarmo...
;-)

Stříbrný

nejdřív to zkuste a pak bych řešil co dál ,pokud tam neproleze. Plošina popř jeřáb do 8 patra sice dostane, ale za tu cenu bylo jednodušší koupit novou sedačku která chodbou proleze. Pak je také možnost použít vrátek který se připevní na balkon a souprava se vytáhne navijákem. To by ale měl dělat někdo kdo to umí a má na to vybavení.

Jeden můj známý aplikoval 4 metrovou kuchyňskou linku (desku) v paneláku ze střechy do 6.p., ale jak, to nevím asi měl nějakou kladku nebo možná na to najal firmu.

Pokročilý

No tak to je mazec,to snad si nechat udělat sedačku,která se dá rozmontovat.My takovou měli z Mobelixu,dala se rozložit úplně celá.Ještě mě napadla ta nafukovací.

V tomto případě jen asi kladkou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.