Avatar uživatele
dgfdgf

Jak dostanu obrázek z Wordu do složky, třeba na ploše?

Jsem slyšel, že bych mohl udělat snímek obrazovky. Jak to mám udělat? Jsou i jiný možnosti?

Doplnění: Vyzkoušel jsem radu uživatele jpau a vyšlo to. Všem děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 2667 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jpau

  1. Klikni na obrázek, dej Ctrl+C
  2. Otevři si malování
  3. Ctrl+A
  4. Ctrl+V
  5. Soubor → Uložit jako → Plocha

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Klikni levým myšítkem na obrázek, měl by se vybrat (obdélník kolem, v rozích a uprostřed stran puntíky).
Klikni tam pravým myšítkem a vyber „Uložit jako obrázek“.
Toť vše !

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

snímek obrazovky: klávesa „PrintScreen“/„PrtScr“. Snímek obrazovky uloží do schránky a odtut jej můžeš vložit do libovolného programu který to podporuje (malování, word, gimp, photoshop,…) Nicméně pokud Ti jde o obrázek který byl vložen do wordu dojde tímto způsobem s velkou pravděpodobností ke ztrátě kvality (protože budeš dělat pravděpodobně snímek nějak zdeformovaného – obvykle oproti originálu zmenšeného obrázku). Doporučuji nějakou variaci na to co doporučují kolegové.

Pozn. Klávesa PrtScr má ještě modifikace, např. s Alt sejme jen aktuální okno a ne celou obrazovku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

Nejrychlejší PrintScreen
https://ctrlv­.cz/###-#

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Word 2003: přítomny pouze klasické prvky pro manipulaci se schránkou (kopírovat a vyjmout) přes místní menu (klik pravou myší), takže bez problému zkopírování a vložení do prohlížeče grafiky (u mě Irfan View), ze kterého uložím v libovolném formátu.

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ahold: četls otázku? Dgfdgf nechtěl obrázek ukládat na webu. Chtěl získat screenshot a uložit do souboru…

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jpau

Být zlatý nebo stříbrný uživatel tak dám Arne1 nominaci a otázku je možné uzavřít – lepší odpověď už tady nepadne.

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Jde to zjednodušit – to první kliknutí je tam v podstatě zbytečné, ale je to tak názornější.

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nevím v jaké verzi wordu tam to přímé ukládání máte, já jej tam nemám. Ale obrázek mohu otevřít (volby „úpravy“ a „otevřít“ což způsobí otevření v malování a tam jej uložit mohu…

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

M8m tu verzi Office 2010. JIné bych mohl vyzkoušet, ale musel bych se podívat po okolních počítačích.

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

2013 totéž. Starší by dalo práci najít.

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Mam 2010… koukám ale že se to tu liší, zřejmě podle toho jaký byl zdrojový obrázek. Některé jdou, některé ne

před 2667 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek