dgfdgf

Jak dostanu obrázek z Wordu do složky, třeba na ploše?

Jsem slyšel, že bych mohl udělat snímek obrazovky. Jak to mám udělat? Jsou i jiný možnosti?

Doplnění: Vyzkoušel jsem radu uživatele jpau a vyšlo to. Všem děkuji

Nejlepší odpověď
jpau

  1. Klikni na obrázek, dej Ctrl+C
  2. Otevři si malování
  3. Ctrl+A
  4. Ctrl+V
  5. Soubor → Uložit jako → Plocha

Další odpovědi
Arne1

Klikni levým myšítkem na obrázek, měl by se vybrat (obdélník kolem, v rozích a uprostřed stran puntíky).
Klikni tam pravým myšítkem a vyber „Uložit jako obrázek“.
Toť vše !

Dochy

snímek obrazovky: klávesa „PrintScreen“/„PrtScr“. Snímek obrazovky uloží do schránky a odtut jej můžeš vložit do libovolného programu který to podporuje (malování, word, gimp, photoshop,…) Nicméně pokud Ti jde o obrázek který byl vložen do wordu dojde tímto způsobem s velkou pravděpodobností ke ztrátě kvality (protože budeš dělat pravděpodobně snímek nějak zdeformovaného – obvykle oproti originálu zmenšeného obrázku). Doporučuji nějakou variaci na to co doporučují kolegové.

Pozn. Klávesa PrtScr má ještě modifikace, např. s Alt sejme jen aktuální okno a ne celou obrazovku.

ahold

Nejrychlejší PrintScreen
https://ctrlv­.cz/###-#

cochee

Word 2003: přítomny pouze klasické prvky pro manipulaci se schránkou (kopírovat a vyjmout) přes místní menu (klik pravou myší), takže bez problému zkopírování a vložení do prohlížeče grafiky (u mě Irfan View), ze kterého uložím v libovolném formátu.

Dochy

Ahold: četls otázku? Dgfdgf nechtěl obrázek ukládat na webu. Chtěl získat screenshot a uložit do souboru…

jpau

Být zlatý nebo stříbrný uživatel tak dám Arne1 nominaci a otázku je možné uzavřít – lepší odpověď už tady nepadne.

Arne1

Jde to zjednodušit – to první kliknutí je tam v podstatě zbytečné, ale je to tak názornější.

Dochy

Nevím v jaké verzi wordu tam to přímé ukládání máte, já jej tam nemám. Ale obrázek mohu otevřít (volby „úpravy“ a „otevřít“ což způsobí otevření v malování a tam jej uložit mohu…

Arne1

M8m tu verzi Office 2010. JIné bych mohl vyzkoušet, ale musel bych se podívat po okolních počítačích.

Arne1

2013 totéž. Starší by dalo práci najít.

Dochy

Mam 2010… koukám ale že se to tu liší, zřejmě podle toho jaký byl zdrojový obrázek. Některé jdou, některé ne