Pokročilý

Jak donutit exmanžela k prodeji chaty?

Před 12ti lety jsem v době manželství koupili chatu, kterou jsem zrenovovali. Nyní po 6ti letech po rozvodu, kde ještě nejsme vyrovnani ani za SJM, ale je to pořád v jednání, chatu udržuji na svoje náklady a ne malé a nemohu nijak donutit mého exmanžela k prodeji. Když chci aby mi napsal plnou moc, že ji prodám tak nejdřív jo a když se ozve kupec, tak se jen vysmívá, že si to on musí nechat projít hlavou. Je to již 6 let co takhle se mnou manipuluje a mě to stojí jen peníze a jeho výsměchy. Poraďte co v takovém případě dělat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ve vašem případě jsou možné 2 varianty:

1. smírem a dohodou
2. prostřednictvím soudu

ad 1) zjevně nefunguje :-(

ad 2) váš případ je jako stvořený pro podání návrhu k soudu dle ustanovení § 142 občanského zákoníku
- ale v návrhu musíte celkem jednoznačně (a nejlépe s důkazy*) prokázat skutkový stav, který popisujete v otázce

*) například svědecké výpovědi třetích osob

Doporučuji:
sepsat návrh (na svědecké výpovědi zatím jen v návrhu upozornit) a exmanželovi jej předložit s tím, že pro něj bude ´levnější´, když bude souhlasit s mimosoudním řešením...,ale i když souhlasit nebude, tak je je vaše situace celkem jasná a otázkou bude jen ČAS, do kdy soud rozhodne :-)

Přeji hodně štěstí.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t2.aspx

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.