Kazatel

Jak doma či v práci likvidujete nebezpečný odpad jako jsou respirátory a roušky?

Odpovědi
paul1

Tento odpad by měl být určený pro spalování, ale dává se do směsného odpadu. Pravidla:

Zdroj: https://www.mzp­.cz/cz/news_20200923-co-s-pouzitymi-rouskami

Dochy

Jako reálný nebezpečný odpad by to mělo smysl řešit, pokud by se jednalo opravdu o roušky použité v infekčním prostředí (třeba u pacienta s TBC apod). Roušku kterou použil člověk víceméně preventivně, v rámci boje proti nákaze kterou již 1/3 občanů prošlo a zbytek nejspíš brzo projde, nemá smysl řešit jako infekční odpad. To bys musel jako infekční řešit veškeré kapesníky, toaletní papíry, papírové ručníky, apod…

da ny

Respirátor můžete nechat několik dní, nebo postříkat dezinfekcí a odhodit do běžného komunálního odpadu, jako“ bezpečný.“
V práci na to máme určený „infekční odpad“, který společně s „ostrými předměty“ odváží 2× týdně asanační společnost (pro zdravotnická zařízení povinné i mimo dobu kovidismu).