Jak dokázat rodičům, že se o sebe už dokážu postarat ? Je mi 13.

Vím, že je tu hodně dospělých lidí. Je mi 13 a mamka se ke mě někdy chová, jako kdyby mi bylo 5 , jako kdybych nikdy neřekla sprosté slovo. Jde to nějak odnaučit ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak se tak musíš chovat - plň svoje povinnosti, občas udělej něco navíc (jen proto, že to někdo udělat musí - dítě to většinou nechá na rodičích). A drž slovo - pokud třeba někam jdeš a řekneš, že se v nějakou dobu vrátíš, dodrž to. Snad to pomalu mamka pochopí :o)
Doplňuji:
On je problém i v tom, že dospělým mnohem rychleji utíká čas než dětem. Takže Tobě utekla celá věčnost, než jsi dorostla do těch třinácti, kdežto pro maminku to je pár chvilek a ještě si nezvykla na to, že už nemá malou holčičku, o kterou se pořád musí starat a která bude vždycky poslouchat nebo jenom dětsky rozpustile zlobit...

Další odpovědi:

Stříbrný

a dokážeš? to, že mluvíš sprostě znamená akorát tak, že jsi stejná jako všichni tví vrstevníci a puberťáci obecně...
A jestli jde odnaučit co? Aby se k tobě mamka nechovala jako k dítěti? Ne. Má o tebe strach, jsi ještě malá holka, bez urážky, každý dobrý rodič se o své děti bojí, hlídá je a poučuje i když už jim dávno přesáhlo např. třicítku.
A taky jde o to v čem si myslíš, že se o sebe dokážeš postarat - do noci venku s kamarády? na diskotéce? sama doma?

Bronzový

Ale ty se přeci ve 13 nedokážeš o sebe postarat sama......a ta maminka tě bude mít za dítě pořád,protože JSI její dítě.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.