Jak dlouho vydrží láhev rumu po otevření z hlediska trvanlivosti?

Jedná se o klasicky tuzemak s logem lode, takze bych tomu rum ani rikat nemusel. Mam jej schovany ve stolu pro zvlastni prilezitosti, ale malokdy jej vytahnu a uz tam nejaky mesic bude. Je to dobre uzavrena lahev.

Zajimaly by me jeste nasledujici veci.

  1. Na flasce je uvedeno L 25.09.14 B a pod tim 19:41 (Muze mi to nekdo vysvetlit co to zanemna? Ty pismena a cisla?
  2. Ze zajimavosti laveh ma na kolku toto znaceni: R00315E40187 7YTX95JC? Vyznate se v tom nekdo? :) Proc to ma tak dlouhe znaceni? :)
  3. Proc neni vyrobce v CR u Tuzemaku? Na flascce je uvedeno pritom česká adresa, ale ta poznámka pod tím mi nesedi.

Vyrobeno pro:
FLOSMAN a.s.
Chýnovská 191/9, 390 02 Tábor
Vyrobené na Slovensku

Odpovědi
jáára

Normálně vydrží tak několik málo hodin od otevření.

ivzez

Rum vydrží, dokud jej nespotřebujete, nekazí se.

Některé druhy alkoholu (a mám dojem, že mezi ně patří i rum)
nemají stanovenu dobu, do kdy by se měly spotřebovat.

lexx

sice rum téměř nikdy nepiji ale odhaduji tak den-dva než se zkonzumuje, v zazátkované láhvi neomezeně dlouho

da ny

Kupuji pouze Božkov original tuzemský :D, hlavně na pečení, do krémů, náplní, palačinkového těsta… Půl roku, rok ⇒ žádná míra, vydrží (a není v lednici)!