Jak dlouho trvá vyřízení živnostenského listu?

Prosím o informaci, jak dlouho mi bude trvat vyřídit si živnostenský list? Děkuji
Doplňuji:
Skutečně se dá živnostenský list vyřídit i na české poště? O tomhle jsem popravdě ještě neslyšela.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Přibližně 1 měsíc.

Další odpovědi:

Bronzový

Vyřízení ŽL trvá 1 měsíc a stojí 1000 kč.Na České poště Vám ho udělají napočkání a stojí to asi 50 - 100 kč.
Doplňuji:
Pro Standu....

Milý Stando,píšete že prvotní vyřízení ŽL se nedá vyřídit na České poště,ale já mám zkušenosti jiné,konkrétně na poště v Krouně u Hlinska.Měla jsem jet do zahraničí a ŽL mi vystavila pošta na počkání,i když jsem ho nikdy před tím neměla,a já mohla v klidu druhý den odcestovat..Příště nepište,,ani omylem,,na každé poště je to zrejmě jinak,živnosták mám dva roky a na živ.úřadě jsem nikdy nebyla...

Zlatý

Pokud ´vyřízením´ máte na mysli prvotní vystavení ŽL, tak vám jej na poště nevystaví ani omylem (zde vystavují případné opisy).

Musíte si zajít na příslušný odbor živnostenského úřadu a světe div se, ŽL vám vystaví na počkání. Tuto zkušenost mám s živn.úřadem v Hradci Králové.

Živnostenský zákon (§ 47/1) stanoví, že nejdelší lhůta pro vydání ŽL je 5 dní, to za předpokladu, že ohlašovatel splnil všechny podmínky..., ale v praxi do bývá méně, někdy i nula dní :-)

Doplňuji:
To Džanička:
Hmm, omlouvám se za svou neznalost § 72 Živnostenského zákona, myslel jsem, že na Czech Pointu lze převzít jen výpis ŽL, ale díky vaší poznámce jsem objevil Ameriku, protože opravdu lze na Czech Pointu podat i žádost... beru svoji namyšlenou poznámku ´ani omylem´ zpět.

§ 72
(1) Podání podle tohoto zákona obecnímu živnostenskému úřadu lze učinit prostřednictvím kontaktního místa veřejné správy.

Zdroj: www.czechpoint.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.