Denulka

Jak dlouho trvá vyřízení živnostenského listu?

Prosím o informaci, jak dlouho mi bude trvat vyřídit si živnostenský list? Děkuji
Doplňuji:
Skutečně se dá živnostenský list vyřídit i na české poště? O tomhle jsem popravdě ještě neslyšela.

Nejlepší odpověď
okoun

Přibližně 1 měsíc.

Další odpovědi
standa

Pokud ´vyřízením´ máte na mysli prvotní vystavení ŽL, tak vám jej na poště nevystaví ani omylem (zde vystavují případné opisy).

Musíte si zajít na příslušný odbor živnostenského úřadu a světe div se, ŽL vám vystaví na počkání. Tuto zkušenost mám s živn.úřadem v Hradci Králové.

Živnostenský zákon (§ 47/1) stanoví, že nejdelší lhůta pro vydání ŽL je 5 dní, to za předpokladu, že ohlašovatel splnil všechny podmínky…, ale v praxi do bývá méně, někdy i nula dní 🙂

Doplňuji:
To Džanička:
Hmm, omlouvám se za svou neznalost § 72 Živnostenského zákona, myslel jsem, že na Czech Pointu lze převzít jen výpis ŽL, ale díky vaší poznámce jsem objevil Ameriku, protože opravdu lze na Czech Pointu podat i žádost… beru svoji namyšlenou poznámku ´ani omylem´ zpět.

§ 72
(1) Podání podle tohoto zákona obecnímu živnostenskému úřadu lze učinit prostřednictvím kontaktního místa veřejné správy.

Zdroj: www.czechpoin­t.cz/web/index­.php?q=node/252

Džanička

Vyřízení ŽL trvá 1 měsíc a stojí 1000 kč.Na České poště Vám ho udělají napočkání a stojí to asi 50 – 100 kč.
Doplňuji:
Pro Standu…

Milý Stando,píšete že prvotní vyřízení ŽL se nedá vyřídit na České poště,ale já mám zkušenosti jiné,konkrétně na poště v Krouně u Hlinska.Měla jsem jet do zahraničí a ŽL mi vystavila pošta na počkání,i když jsem ho nikdy před tím neměla,a já mohla v klidu druhý den odcestovat..Příště nepište,,ani omylem,,na každé poště je to zrejmě jinak,živnosták mám dva roky a na živ.úřadě jsem nikdy nebyla…