Avatar uživatele
Edity

Jak dlouho se žije při pití (každý den rum a vodka)?

Ahoj, v listopadu mi je 18 a já mám v plánu každý den si dávat rum a vodku a mně lidi říkají, že můžou odejít játra a mě by zajímalo, jak dlouho se dá při pití tohohle žít. Kolik let

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, Savier před 136 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Při pravidelném nadměrném pití alkoholu může dojít k poškození jater již během několika let. Pokud by bylo pití takto intenzivní (každodenní konzumace velkého množství alkoholu), může dojít k cirhóze jater až v řádu několika let. Toto je velmi závažné onemocnění, které může vést k předčasné smrti.

Riziko je ještě vyšší, pokud je nadměrné pití alkoholu spojeno s dalšími nezdravými životními návyky, jako je kouření nebo špatná strava. Alkoholismus také zvyšuje riziko řady dalších onemocnění, včetně rakoviny, srdečních onemocnění a duševních poruch.

Přesný vliv na délku života je obtížné předpovědět, protože je závislý na řadě faktorů, včetně genetiky, ale je pravděpodobné, že nadměrné pití alkoholu by váš život zkrátilo o desetiletí.

Silně doporučujeme nevydávat se na tuto cestu. Alkohol může být součástí zdravých sociálních interakcí, ale jeho nadměrná konzumace je velmi škodlivá. Pokud máte nějaké obavy nebo úzkosti ohledně tohoto tématu, měli byste se poradit se zdravotnickým odborníkem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Až do svojej predčasnej smrti. Nedá sa presne určiť dĺžka života pri premene zdravého organizmu na životnú trosku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Jestli to takto plánuješ, tak to nemáš v hlavě v pořádku a měl (měla) bys zajít k lékaři. Každý má limit uchlastání jinde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Záleží kolik. A také záleží na konkrétním organismu. Ale pokusy v tomto směru vřele nedoporučuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

A jine plany pro zivot nemas? To je ale hodne smutne!
Zeptej se nejakeho hospodskeho. Tady zatim vsichni ziji:-D

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek