Avatar uživatele
Cass

Jak dlouho má soud na odpověď na zaslanou žalobu o zvýšení alimentů?

A má cenu na soud volat, jestli to už projednávají? Docela to spěchá…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4000 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ahold

Obecně platí 30ti denní lhůta na odpověď.
Doplňuji:
Po telefonu ti těžko dají odpověď. Pokud jsi přímo účastníkem řízení, zeptej se na podatelně. Tam by ti mohli říct, kdo bude tvůj případ řešit.

Upravil/a: ahold

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Ano, také to teď řeším. Mají 30 dnů. Pak přijde dopis, že dítěti stanovují opatrovníka MÚ (sociálka), prošetřuje se bydlení rodičů, a to i u žádosti o úpravu výživného. Pak někdy dle toho, kolik toho příslušný soud má, přijde pozvánka na termín stání, přijde to cca 14 dní předem.
Také jsem spěchala. Podávala jsem to v 8/2012. Zatím proběhlo jedno stání a rozhodnuto není nic. Trpělivost…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Pokud jsem kdykoli něco musela řešit soudně, tak mi vždy info po telefonu podali, samozřejmě ti neřeknou žádné osobní údaje, ale jestli je už nařízeno stání, nebo ještě ne, tak to přece není žádné státní tajemství. Jinak soud nevydává žádné odpovědi, vydává pouze rozhodnutí usnesení, rozsudky atd. Důležité je, oznámit soudu pobyt protistrany, protože pokud mu nebudou schopni doručovat poštu, tak se vše protáhne. Neexistuje bohužel žádná lhůta, do které musí soud vydat nějaké rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek