Lorrien

Jak dlouho bych ležela/kulhala/paj­dala po vyoperování fibromu z kolene?

Dobrý večer,
4. 2. jdu na ortopedii a budu panu doktorovi muset sdělit, že i přes kolagenové doplňky stravy mě koleno bolí (pokud se ovšem ještě mohu postavit). (Léčím se též na poškozenou chrupavku.) Tudíž budu muset nechat koleno operovat.
Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli máte s něčím podobným zkušenosti nebo někdo z Vašeho okolí?
Jde mi o to, kdy zase budu moci sportovat.
Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
briketka10

jsem po třetí operaci chupavky pravého
kolene tzv. chondromalatia patelae a už
mám druhý stupeň začínající artrózy je
to poúrazovým stavem a po operacích
jsem byla doma půl roku a ještě jsem
chodila na rehabilitace..
neřeknu ti, kdy a jestli budeš moci cvičit
záleží na tom, jak se zotavíš z operace a
co ti řekne pan doktor a jestli vůbec budeš
moci potom sportovat, aby ti sport neškodil..
a ten fibrom je neškodný nezhoubný nádor,
který se operuje laserem..
Doplňuji:
myslím, že většina lékařů
ti doporučí sport vzdát..

Další odpovědi
Drap

To ti nikdo neřekne, zvláště ne tady. Ani lékař to neurčí přesně. Někdo je v pořádku za pár dní, u někoho to trvá věčnost.

da ny

Nevím, jaké sportování máš na mysli a na jaké úrovni.
Je možné, že právě nevhodným sportem je koleno „zničené“.
Dceři řekl náš ortoped, že po 20. roce je pro dívku nevhodný i klek na kolenou, dřepy apod. Vyhýbá se i injekční aplikaci kortikoidů (příprava na endoprotézu).
Předchozí lékař už by dávno operoval…
Využíváme s úspěchem i jiné metody než nabízí klasická medicína.
Z potravinových doplňků užívá 2× ročně pouze: http://www.vi­talita.cz/cola­fit

briketka10

tady je špatný překlad z Googlu přibližný k tvé diagnóze:

Re: Osteom nebo fibromy kolena!
Vážený pane,
Žádám o interpretaci MRI kolene po zranění.
Syndrom Susp.lateralni presijski. Počáteční hondropatija Patel. stav osteochondrálních léze mediálního kondylu femuru / stavu po dissekantnem osteohondritisu? Poranění předního zkříženého vazu / susp. Částečné ruputura.
V průběhu mediální kortikalis diafýzy proximalnega práce musí být rozlišeny na 25 mm velké neosifrirajoči fibrom.
Profesionální sportovat a byl jsem zvědav, jak léčba a zda mohou pokračovat ve sportu (nejméně 4 hodiny výcviku – basketbal).
Děkuji předem.
Lp.
Odpovědět • Citovat
Sergei Fedorov
Re: Osteom nebo fibromy kolena!

07.22.12 11:18 Moderátor
To je klasický sportovní zranění, hodně košarkašev důsledku doskoků, přetížení a poškození podobným změnám, které mohou výrazně brzdit nebo dokonce ohrozit jejich sportovní kariéru. V takovém případě, pokud odpovídá přežít, bych vzdát basketbal, musíte posoudit sami.
Koleno je mnoho různých změn a vyjádřené mikrotraumat, kteří tu byli před zraněním.
Rozhodnutí by mělo být minimalizováno na ochranu, tolik spánku může pomoci odpovídající fyzioterapii.

S pozdravem,

Sergei Fedorov, PhD. mezi nimi. spec. neurolog
spec. manuální medicína

Medicína kliniky Ruční MO-Gy ve Slovinsku:
Ljubljana, dr. Andrei Kotov, T: 01/561 25 21
Všude, dr. Sergei Fedorov, T: 02/470 24 13
New York, dr. Gennady Filipov, MUDr. Alexey Filipov
T: 05/300 23 77