Avatar uživatele
Mirdas

Je to normální, že lékař propustil po 5 dnech kamaráda hospitalizovaného v nemocnici pro abnormální tlak na pozadí oka?

U kamaráda objevili abnormální tlak na pozadí oka.
Okamžitě byl hospitalizován, kdy s ním provedli několik vyšetření a nasadili léčbu. Třetí den se tlak snížil a následující dva jej měl již v normě a lékař ho z nemocnice propustil a ukončil i marodění. Je to normální?
Omlouvám se za obecný popis.
-

Nejde ani o to, zda jej propustili z nemocnice – naopak se těšil na rodinu, ale o to, že jej okamžitě již na druhý den poslali do práce, kde vykonává dosti fyzicky namáhavou práci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, briketka10, gecco před 3031 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Je to normální.
´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´
Pokud nemá stehy v očních bulvách, může i fyzicky pracovat a pokud se mu nechce, ať jde k lékaři s jinou diagnózou.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Pokud lékař tak rozhodl, tak je to normální. Pokud na to máš jiný názor, můžeš podle § 77 zákona č. 20/1966 Sb. do 3 dnů vyslovit „nesouhlas pacienta s ukončením dočasné pracovní neschopnosti“. Podává se to na příslušné zdravotnické zařízení. Pokud ti nevyhoví, můžeš se odvolat ke krajskému úřadu.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Vyšetření nitroočního tlaku ⇒ zátěžový test pro nasazení a účinnost léčby (kapkami) na lůžkové části očního odd. trvá obvyklemax. 2 – 3 dny.
Vše je naprosto vpořádku. Kamarád bude pravidelně docházet ke svému očnímu lékaři na kontroly a pro recepty asi každé 3 měsíce.
Jsou i další metody léčby, pokud by již kapky nestačily…

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Mně operovali koleno až v Chrudimi (jsem z Pardubic),
po dvou dnech jsem šla po svých, tedy o berlích, domů,
ale odvoz jsem měla autem, byl únor.
Není na tom nic divného a je to normální. Potřebují lůžka.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

O délce hospitalizace a propuštění rozhoduje lékař podle aktuálního stavu pacienta a výsledků provedeného vyšetření.
Po zjištění vysokého nitroočního tlaku jsou prováděny pravidelné kontroly s měřením, případně indikovány kapky.
Nadměrná fyzická námaha tomuto stavu příliš nesvědčí, je vhodné probrat situaci s ošetřujícím lékařem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Souhlas s barbakanem.
Je to normální.
2 dny měl tlak v normě, nebyl důvod k další hospitalizaci. Pokud by se stav zhoršil, vrátil by se zpět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

už jsem Vám jednou psal a říkal že zdravotnictví je šinavej byznys a doktoři bílá mafie,
řeší jen případy z kerejch to víc kápne. nenažranost. Dolfi s knírkem a nápravný tábor nucené práce, to jim chybí ke štěstí a umravnění. howgh.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Případně na kontroly do glaukomové poradny, ambulantně do nemocnice.

před 3032 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek