Mirdas

Je to normální, že lékař propustil po 5 dnech kamaráda hospitalizovaného v nemocnici pro abnormální tlak na pozadí oka?

U kamaráda objevili abnormální tlak na pozadí oka.
Okamžitě byl hospitalizován, kdy s ním provedli několik vyšetření a nasadili léčbu. Třetí den se tlak snížil a následující dva jej měl již v normě a lékař ho z nemocnice propustil a ukončil i marodění. Je to normální?
Omlouvám se za obecný popis.
-

Nejde ani o to, zda jej propustili z nemocnice – naopak se těšil na rodinu, ale o to, že jej okamžitě již na druhý den poslali do práce, kde vykonává dosti fyzicky namáhavou práci.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to normální.
´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´
Pokud nemá stehy v očních bulvách, může i fyzicky pracovat a pokud se mu nechce, ať jde k lékaři s jinou diagnózou.

Další odpovědi
Lamalam

Pokud lékař tak rozhodl, tak je to normální. Pokud na to máš jiný názor, můžeš podle § 77 zákona č. 20/1966 Sb. do 3 dnů vyslovit „nesouhlas pacienta s ukončením dočasné pracovní neschopnosti“. Podává se to na příslušné zdravotnické zařízení. Pokud ti nevyhoví, můžeš se odvolat ke krajskému úřadu.

da ny

Vyšetření nitroočního tlaku ⇒ zátěžový test pro nasazení a účinnost léčby (kapkami) na lůžkové části očního odd. trvá obvyklemax. 2 – 3 dny.
Vše je naprosto vpořádku. Kamarád bude pravidelně docházet ke svému očnímu lékaři na kontroly a pro recepty asi každé 3 měsíce.
Jsou i další metody léčby, pokud by již kapky nestačily…

briketka10

Mně operovali koleno až v Chrudimi (jsem z Pardubic),
po dvou dnech jsem šla po svých, tedy o berlích, domů,
ale odvoz jsem měla autem, byl únor.
Není na tom nic divného a je to normální. Potřebují lůžka.

johana 56

O délce hospitalizace a propuštění rozhoduje lékař podle aktuálního stavu pacienta a výsledků provedeného vyšetření.
Po zjištění vysokého nitroočního tlaku jsou prováděny pravidelné kontroly s měřením, případně indikovány kapky.
Nadměrná fyzická námaha tomuto stavu příliš nesvědčí, je vhodné probrat situaci s ošetřujícím lékařem.

ReHu

Souhlas s barbakanem.
Je to normální.
2 dny měl tlak v normě, nebyl důvod k další hospitalizaci. Pokud by se stav zhoršil, vrátil by se zpět.

lexx

už jsem Vám jednou psal a říkal že zdravotnictví je šinavej byznys a doktoři bílá mafie,
řeší jen případy z kerejch to víc kápne. nenažranost. Dolfi s knírkem a nápravný tábor nucené práce, to jim chybí ke štěstí a umravnění. howgh.

da ny

Případně na kontroly do glaukomové poradny, ambulantně do nemocnice.