Bronzový

Je to normální, že lékař propustil po 5 dnech kamaráda hospitalizovaného v nemocnici pro abnormální tlak na pozadí oka?

U kamaráda objevili abnormální tlak na pozadí oka.
Okamžitě byl hospitalizován, kdy s ním provedli několik vyšetření a nasadili léčbu. Třetí den se tlak snížil a následující dva jej měl již v normě a lékař ho z nemocnice propustil a ukončil i marodění. Je to normální?
Omlouvám se za obecný popis.
-

Nejde ani o to, zda jej propustili z nemocnice - naopak se těšil na rodinu, ale o to, že jej okamžitě již na druhý den poslali do práce, kde vykonává dosti fyzicky namáhavou práci.

-

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to normální.
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
Pokud nemá stehy v očních bulvách, může i fyzicky pracovat a pokud se mu nechce, ať jde k lékaři s jinou diagnózou.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud lékař tak rozhodl, tak je to normální. Pokud na to máš jiný názor, můžeš podle § 77 zákona č. 20/1966 Sb. do 3 dnů vyslovit "nesouhlas pacienta s ukončením dočasné pracovní neschopnosti". Podává se to na příslušné zdravotnické zařízení. Pokud ti nevyhoví, můžeš se odvolat ke krajskému úřadu.

Bronzový

Vyšetření nitroočního tlaku => zátěžový test pro nasazení a účinnost léčby (kapkami) na lůžkové části očního odd. trvá obvyklemax. 2 - 3 dny.
Vše je naprosto vpořádku. Kamarád bude pravidelně docházet ke svému očnímu lékaři na kontroly a pro recepty asi každé 3 měsíce.
Jsou i další metody léčby, pokud by již kapky nestačily...

Zlatý

Mně operovali koleno až v Chrudimi (jsem z Pardubic),
po dvou dnech jsem šla po svých, tedy o berlích, domů,
ale odvoz jsem měla autem, byl únor.
Není na tom nic divného a je to normální. Potřebují lůžka.

Stříbrný

O délce hospitalizace a propuštění rozhoduje lékař podle aktuálního stavu pacienta a výsledků provedeného vyšetření.
Po zjištění vysokého nitroočního tlaku jsou prováděny pravidelné kontroly s měřením, případně indikovány kapky.
Nadměrná fyzická námaha tomuto stavu příliš nesvědčí, je vhodné probrat situaci s ošetřujícím lékařem.

Zlatý

Souhlas s barbakanem.
Je to normální.
2 dny měl tlak v normě, nebyl důvod k další hospitalizaci. Pokud by se stav zhoršil, vrátil by se zpět.

Stříbrný

už jsem Vám jednou psal a říkal že zdravotnictví je šinavej byznys a doktoři bílá mafie,
řeší jen případy z kerejch to víc kápne. nenažranost. Dolfi s knírkem a nápravný tábor nucené práce, to jim chybí ke štěstí a umravnění. howgh.

Diskuze k otázce

Bronzový

da ny

Případně na kontroly do glaukomové poradny, ambulantně do nemocnice.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.