Avatar uživatele
22aa

Jak digitalizovat z walkmanu písničky ve windows xp?

Dobrý den.
mám ještě jeden zmatený dotaz.
Když nahraju přes line in tak sice to slyším v pc ten zvuk z walkmanu ale je zvuk nahraný jako soubor bez zvuku.
Když to nahraju z mic in tak není slyšet zvuk z pc ale po nahrání to slyšet je a je to nahrané jako soubor se zvukem.
Prosím nevíte jak dát poslouchat z line in nebo mic in?
Děkuji.

Zajímavá 0 před 100 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud chcete nahrávat audio z Walkmanu do svého počítače pomocí Windows XP, možná bude nejjednodušší používat software třetí strany, jako je například Audacity. Tento software je zdarma a je možné ho stáhnout z internetu. Jakmile ho máte na svém počítači nainstalován, měli byste být schopni nahrávat z line-in nebo mic-in.

Postupujte následovně:

  1. Připojte Walkman k line-in nebo mic-in na svém počítači pomocí audio kabelu.
  2. Otevřete Audacity.
  3. V horní části okna Audacity vyberte „line-in“ nebo „mic-in“ jako zdroj zvuku, který chcete nahrát.
  4. Klikněte na červené tlačítko „Nahrávat“ a začněte přehrávat hudbu na svém Walkmanu.
  5. Jakmile je nahrávka dokončena, klikněte na tlačítko „Stop“.
  6. Nyní můžete uložit nahrávku jako audio soubor na disk svého počítače. Vyberte „Soubor“ > „Exportovat“ a uložte soubor v požadovaném formátu (např. MP3 nebo WAV).

Pokud neslyšíte zvuk z line-in nebo mic-in na svých reproduktorech během nahrávání, zkontrolujte nastavení zvuku ve Windows a ujistěte se, že je zvuk z line-in nebo mic-in přesměrován na vaše reproduktory. V případě potíží se obraťte na podporu výrobce vašeho počítače.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Potřebuješ někde ve směšovači hlasitosti nebo v nastavení nastavit Tvůj „line-in“ jako zdroj pro nahrávání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

K digitalizaci analogových nahrávek také používám program Audacity.

Ve Windows je nutné povolit nahrávání z Line-in, jinak bude jako výchozí vstup používat vstup pro mikrofon. To lze snadno přepnout v kartě „Záznam“ v nastavení mixážního panelu. Pokud vstup nebude přepnutý tam, kde je připojený Walkman, nebude v reproduktorech slyšet zvuk.

Audacity s tím nemá problém. Po nainstalování je potřeba upravit kvalitu záznamu na 44100Hz a 16bitů. Pak lze zaznamenat celou jednu stranu kazety, následně záznam rozdělit a exportovat jednotlivé stopy do mp3 (v dostatečné kvalitě 128kb/s).

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
22aa

A prosím nevíte jak povolit z line in?
Děkuji.

Avatar uživatele
Dochy

Neznáme Tvůj systém a Tvůj počítač. Obvykle někde pravým vpravo dole na tom reproduktoru a vybrat „otevřít směšovač pro záznam“ nebo něco takového. Teď pracuju na notebooku, který to nemá. Další možnost:
Pravým na reproduktor, otevřít nastavení zvuku, VSTUP, zvolit vztupní zařízení.

Avatar uživatele
22aa

Jo to je něco jako hlasitost vnějšího zdroje?

Avatar uživatele
22aa

Jo mám počítač asus a6 entertaiment notebook series.
Dostal jsem to za 200 kaček od jedné ženské.

Avatar uživatele
22aa

A za druhé já tam žádné line in nemám nainstalované. Jen vnější zdroj nebo mikrofon.

Nový příspěvek