Marvan

Jak dělali efekty ve filmu „Jak utopit doktora mráčka“

Nevíte o nějakém dokumentu nebo filmu o filmu. Dnes by efekty z toho filmu nebyly ničím převratným, ale film byl přecijen natočen před 40 lety kdy si filmový producenti mohli jen nechat zdát o CGI.

Většina efektů se dá poměrně jednoduše odhalit ale efekt se kterým si tedy nevím rady je tento http://imgur.com/4gGgmyy

Nejlepší odpověď
anonym

Wassermann (Kopecký) leze do skluzavky (po které ´zmizí´) a ta skluzavka je zakryta zrcadlem, ve kterém se odráží rekvizita – umyvadlo s gumovým sifonem…
Pokud víš jak to udělat, je to jednoduché…
😉

Další odpovědi
lukas.zmizik

tyhle triky byly jednoduché … hned pod „umyvadlem“ vidíš rekvizitu simulující normální prostředí koupelny, která zakrývá nějakou skluzavku dolů

MK44

O tricích z tohoto filmu před časem mluvili v televizi. Když vznikal, neexistovala žádná počítačová zpracování. Tvůrci museli použít klasické filmové triky. Kopecký leze vlastně do bedny, která má nahoře jen maketu umyvadla. Na přední straně bedny je malba nebo snad zrcadlo. Filipovský stojí za umyvadlem, ale nohy pod umyvadlem nejsou jeho. Sestavit to do jednoho záběru asi byla pěkná makačka.

led

Najťažšie z trikov je vymysleť jeho stvárnenie,vi­zualizáciu. Realita a filmový záznam mávajú rozdielné obrazy..
Vždy sa nájde nejaký nadšenec, ktorý to bude potom realizovať, aj keď v konečnom dôsledku sa to nemusí použiť. V jednoduchosti je sila, v tom práve vynikali československí filmári z predpočítačových čias.
Spomeňme si napríklad Zemanové trikové filmy,…

led

je to podobné ako klasické divadelné realistické triky, ak chceš, aby divák niečo nevidel, odpútaš jeho pozornosť inde.
Ak má dôjsť k zjaveniu človeka v priestore, nasvietia spredu záves, zrkadlo, vzadu, kde je herec je tma. Zjavenie: predné svetlo na zrkadlo, záves sa zhasne a zapne sa svetlo za závesom, vidíme herca. A naopak pri zmiznutí…k tomu prípadne trochu dymu , blýskania, burácania zvuku a máme tu moderný muzikál napríklad Faust