tforro

Jak daleko odvézt chycenou lišku, aby se nevrátila?

Když chytím na zahradě lišku, která představuje reálné nebezpečí pro mou drůbež, jak daleko ji mám odvézt, aby se mi nevrátila? Zabíjet nebo jakkoliv ubližovat ji nechci, jen ji v té pasti naložit do auta a odvézt, ale ne zbytečně 100 km.

Odpovědi
Drap

Liška se dokáže vrátit i z daleka do svého rajonu. těžko odhadnout, jaká vzdálenost by mohla stačit. Odhaduji cca 30 km. Záleží taky na podobě a zalesnění krajiny. Prvním, obtížným úkolem bude tu lišku vůbec chytit.

Kepler

Myslím, že bys ji musel odvézt do GB, nebo jiný ostrov. I ti blbí psi se dokáží vrátit i z mnohasetki­lometrových vzdáleností. Možná by bylo lepší pořídit si psa – hlídače. Tam by se liška asi neodvážila.