boruwka

Jak daleko od sousedova plotu mohu umístit kotec pro psy?

jak daleko od sousedova plotu, mohu umístit kotec pro psi

Dobrý den, pořídila jsem si dvě fenky setra, pro které jsem nechala udělat kotec , který je umístěn asi půl metru od sousedovi zdi, fenky zde svůj čas netráví, jsou na zahradě, do kotce jsou zavřeny pouze když přijde někdo na návštěvu,bohužel soused namítá že se to nesmí a kotec musím přeložit na místo 7m daleko od zdi, na víc bohužel občas v noci štěkají na veverky, není to pravidlem ale tak jednou týdně, soused mi vyhrožuje že mi bude chodit v noci budit, ale to nemusí, též se vzbudím a okřiknu psi, kteří za chvilku štěkat přestanou.Prosím o odpověď, je to trestné, otěžující? problém samozřejmě se sousedy nechci ale nevím si rady.Soused má dvě okna vedoucí na naší zahradu které jsou od WC, zápach exkrementů není žádný, ráno a večer se zbírají.Děkuji všem za odpovědi,nebo připomínky

Nejlepší odpověď
Drap

Nevím o žádném omezení a vzdálenosti 7 m. Považuji to za nesmysl. Další věcí je obtěžování. To co jednoho obtěžuje jinému nevadí. Sousedovi se to nemusí líbit. Pokud má v té konkretní zdi okna, mohl by ho obtěžovat zápach, i když u psů, kde se kotec čistí je to téměř nulové. Je přirozené, že pes štěká. Stejně tak kohout kokrhá a kráva bučí. Pokud neni v místě nějakým způsobem zákaz chování psů, tak neni důvod pro stížnosti. Ovšem soused si stěžovat může na cokoli. V případě nějakého řešení, třeba za pomoci OÚ by potom musel prokázat obtěžování.
Takováto jednání jsou vždy nepříjemná a pokud se lidi nedokáží vzájemně domluvit, tak nemají žádné rozumné řešení. Pokud má člověk takového šťouru za souseda, nemusí se alespoň obávat, že by měl život nudný.

Další odpovědi
Kryšpín

Pokud bych nechtěl dráždit souseda a byla možnost přemístit co nejdále, tak to provedu

Brblal

Já bych to řekl sousedovi, že ho nechci nijak obtěžovat a zda si to tam mohu ten kotec dát.
Záleží jaké máte vztahy, třeba my máme se sousedy výborné vztahy, o zásadním se informujeme. Oni vědí, jaké máme zájmy a že nechceme nikoho obtěžovat.

nyjono

Umístění kotce 7 m od plotu je nesmysl. I stavby mají povolenu menší vzdálenost.
A že vás bude chodit v noci budit? Jakým způsobem? To by mohlo být na stížnost.
Řešit by vše v případě potřeby měl místní úřad. Potom by se asi přihlíželo i k vyjádření a svědectví ostatních sousedů.

Mc Merkurion

… řekni mu, ať zavře okna od wc, že nebudeš čuchat ten smrad, když jemu vadí štěkot … 7m je holej nesmysl, stavby musí být minimálně 3m (jestli se nepletu), toto není stavba, takže na samej hranici bez problémů … mimochodem, to jako když dáš kotec 7m od plotu, tak budou štěkat míň ??? … když u nás pesanové spustí, slyším v noci i ty vzdálené kilometr …
… ten náš štěká na cokoli, a když už nemůže, hbitě ho zastoupí sousedův a pak další a takhle to funguje 24/7 … po čase si člověk zvykne, někomu zase pod okny cinkaj tramvaje …

mosoj

Jak je vidět se sousedem se asi nedomluvíte. Nicméně zakazovat a přikazovat vám nic nemůže. Ovšem pes štěkající na vše je jasným důkazem o jeho špatné výchově. Myslím, že to budete mít těžké. Sousedovi bude vadit vše.

boruwka

boruwka- děkuji za rady i názory, jen ještě upřesním,jsme na vesnici starousedlici, soused se přistěhoval asi před pěti lety, problém začal až když jsme začali předělávat domek a pejsky jsem koupila před devíti měsíci, ale do doby přestavby žádné stížnosti na pejsky nebyli,na víc jsme měli kocoura který k nim chodil ale ten se nám před půl rokem stratil. 4roky mám pejska shitzu který je přes den venku a štěká na vše co se hýbe a to stížnost též nebyla žádná.Také se mi soused zmínil, že se dozvěděl že chci chovnou stanici a že ví co to obnáší, ujistila jsem ho,že žádná chovná stanice nebude, ale neříkám že nebudou alespoň jednou ště%nátka, na to přišla odpověď že nějakou množírnu tady mít nechce. Upozorňuji že jsme slušná rodina, jsme z rodiny hospodářů, mamince je 86 a mě 56let a vše co se týče zvířat je svaté.