Pokročilý

Jak co nejlépe jíst syrovou mrkev aby se co nejlépe vstřebal vitamín A a beta-karoten?

Vím, že vitamín A je rozpustný v tucích. Ale v jakých? A jak je aplikovat? Na mrkev panáka oleje? Stačí, že pravidelně konzumuji olej a vitamín A se automaticky dobře rozpustí? Nechápu přesně toto vstřebávání a nikde jsem to nenašla.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Musí se k mrkvi přidat olej.Stačí trochu. Zkuste si udělat mrkvový salát s jablkem ( nastrouhaná mrkev a jablko ). Do sklenice trochu vody, cukru a hlavně olivový olej. Zalít nastrouhanou mrkev a jablko a je to. :-)

Další odpovědi:

Stačí si mrkev pokapat olivovým olejem.
Doplňuji:
Pochopitelně nejprve očistit. Myslela jsem si, že by ji nikdo neočištěnou nesnědl.

Bronzový

Na youtube je dokument o vitaminech kterej byl kdysi vysilanej na CT. Jak je to s nima doopravdy. Napr. Betakaroten u kuraku zvysuje riziko rakoviny o 30% apod. Tak s tim pozor, ne vzdy jsou vitaminy ok.

Stříbrný

jasně, jakýkoliv jedlý tuk, kromě zmiňované nastrouhané mrkve s olivovým olejem třeba i chlebík s máslem. Kvalitní tuk (např. zastudena lisované rostlinné oleje) je samozřejmě lepší.

No, já bych si ji nejdřív očistila.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.