Zlatý

Jak citlivé a přesné je čidlo v nádrži?

Vypadalo to, že mám skoro prázdnou nádrž, kontrolka už pár km svítila a ručička byla skoro na 0. Dolila jse z kanystru 8 l a pak ukazovala 1/4 nádrže. Ta je ale na 55 l.
Jak to je možný?
Doplňuji:
Já většinou doplňuju včas, ale tentokrát jsem myslela na ticíc věcí, co potřebuju udělat a kde musím být a natankovat zapomněla a jela jsem na návštěvu na vesnici, nejbliužší benzinka cca 15 km.
Tak jsem ukecala známého, aby mě s kanystrem dovezl k benzince a teď si myslím, že jsem nemusela dělat hop, že by třeba palivo ještě vydrželo, když jsen se v noci vracela domů.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To je úplně v pořádku. Plovák nikdy nedosedá na dno nádrže, takže potenciometr je na dorazu, ručička na nule, hladové oko svítí, ale pod plovákem je ještě nějakých 5 l, což odpovídá tomu, že po dolití 8 l bylo v nádrži 1/4 paliva.

Další odpovědi:

Zlatý

klidně se dá zhruba říct, že rezerva svítí při 3-6l benzínu v nádrži ..takže pokud máš rezervu 6l (asi jo, protože máš velkou nádrž) a doplnila jsi 8, tak tam máš 14 a to je čtvrt nádrže ,)

Stříbrný

Já když jsem koupil auto, natankoval jsem plnou a vyjel jsem ji do mrtě, s tím, že když začlo svítit hladové oko, začal jsem vozit kanystřík. Až auto chcíplo na "sucho v krku," nalil jsem tam kanystr a jel natankovat, tím jsem zjistil, že od okamžiku rozsvícení oka ujedu více než 100 km. A využívám to dost na doraz.

Bronzový

Jakmile kontrolka začne svítit okamžitě doplňuji. Sice je tam asi na 50 Km. Při hustotě čerpacích stanic to není problém. Otravovat se ještě s kanystrem, Na benzínce naplnit, pak jak benzín, nafta dojde zas třeba v dešti a v pěkném oblečení dolévat. Obyčejně benzín dojde, jak někam spěchám Kanystr zabírá místo v kufru a navíc zapáchá.Nedej bože při nehodě by se mohl vznítit.

Zlatý

Indikace čidla palivoměru má pouze orientační charakter.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.