Jak chovat slepýše doma?

Vím, že se na to musí mít povolení, protože všichni plazi jsou u nás chránění. Nicméně jen tak teoreticky, jde chovat našeho slepýše křehkého doma v teráriu? A jak? (čím ho krmit, jakou dát "podestýlku..) Děkuji za odpověď :)
Doplňuji:
Nechci to zkoušet, jen jsem ve škole viděla, jak jedna holka přinesla do kšoly slepýše i s mladými, tak mě napadlo, jestli se to vůbec dá :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nezkoušej to, není to zvíře k chovu!
Ale všeobecně: vytvořit podmínky srovnatelné s jeho přirozeným prostředím(les) včetně vzdušné vlhkosti a krmit bezobratlými, červy, slimáky.. Ovšem problém bude se zimováním tak aby prosperoval. :-(
Doplňuji:
Dá. Dejme tomu od května do září, pak ho vypustit zpět do přírody a doufat, že mu pobyt v teráriu moc neublížil a také, že tě nikdo nenahlásil. :-(

Další odpovědi:

Já ho kdysi "chovala" na zahradě, ani jsem o tom neměla tušení. Šla jsem posbírat rajčata a jak jsem sáhla na keřík, slepýš spadl přes moji ruku na zem. Nebyl to vůbec dobrý pocit.
Mám za to, že jsou zvířata vhodná k domácímu chovu a také nevhodná. Naše hady bych raději nechala v klidu v přírodě.
Doplňuji:
Jasně, že slepýš není had. Ale při domácím "chovu" by byl stejně chován v teráriu jako jiní plazi. Prostě do domácnosti nepatří.

Pokročilý

pokud by jste ho chtela chovat tak si musite aspon opatrit provizorni terarko nebo neco a krmit je žižalama a broukama zaleži na velikosti ale jeste jsem se stim nesetkala podle meho nazoru kdyz je pustite udelate lip neni zrovna jednoduche se starat o slepyse a rozhodne to neni domaci zviratko spise jim tvorite stres z neznameho prostredi atd. :)

Bronzový

V podstatě už bylo vše řečeno, NECHAT V PŘÍRODĚ !!!
Jen ještě doplním, že Slepýš křehký NENÍ HAD, ale JETĚRKA.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.