dust8

Jak často si lidé hledají nové přátelé a co je k tomu většinou vede?

Nejlepší odpověď
elkon

Přátele nehledáme. Přátelství se rodí většinou náhodně při setkávání lidí. A pevné přátelství se se pak rodí roky.

Další odpovědi
Disraeli

Povaha, osobnost, temperament – či jejich mix (přesto vždy některý typ osobnosti převažuje – ale dá se třeba i tohle změnit/ovlivnit). I charakter, vlastnosti a návyky. Podle nich lidé mají potřebu přátel a s někým se bavit. Je to jejich styl, život, potřeba, postoj (k sobě i ostatním) vnímání světa i žití. Nejsou vybíraví, víc komunikují.
Někteří mají takovou potřebu větší, jiní menší. Někomu vyhovuje klid, ticho, občasná samota, někdo zase potřebuje neustálou společnost a sami být nedokážou.

Jak často nelze říct. Někdo pořád (denně), jiný často nebo občas, někdo vůbec. Často se účelově nehledají. Ale prostě se dávají s lidmi do hovoru na různých místech – kdekoli, i někde venku, často ale chodí na různá místa, akce, události… tam se „kupodivu“ lidé potkávají. ;) Dá se říct, že třeba chodí poznávat nové lidi, než vyloženě hledat přátelé a to může být účelové (samozřejmě to často nakonec vede k novým přátelským vztahům s novými lidmi). Většinou je to třeba jen jednorázová komunikace, z jiných se stanou známí – a postupně třeba i přátelé. Pokud je to skutečně zajímavá komunikace (nebo i situace) a vzájemně na sebe silně zapůsobí, tak se stanou přáteli klidně hned… Záleží, jak se to vyvrbí a jak si sednou.

Každopádně PRAVÝ přítel je vzácnost. Takového většina lidí nemá. Přátel můžou mít dost (často třeba jen známí, chlastací kámoši nebo lidi, se kterými pravidelně tráví čas – aby nebyli sami) a můžou mezi nimi mít i nejlepšího přítele… ale pořád to nemusí být skutečné přátelství. Pravé přátelství je o lidech, kteří si můžou svěřit cokoli, mají mezi sebou naprostou důvěru, jsou vždy věrní, takoví kteří se dokážou podporovat, vzájemně si pomáhat, vždy při sobě stát (i v neštěstí), člověk je před pravým přítelem zcela sám sebou, sdílí sny a obavy, případně se i obětují jeden pro druhého, zkrátka spřízněná duše (v rovině přátelské).

zjentek

Úmrtí, stěhování, poškození/změna zdraví, podrazy, zklamání, rozvody, nové koníčky, nové lasky, pohnutí mysli, dobrá rada… Nebo chtějí zvířátko 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Darcy

jak jako „hledat“??! jakože si vezmeš bundu, sportovní boty a jdeš lovit kamarády? 🤨😁
Vždyť prostě – seznámím se s někým a buď tam je nějaká chemie a máte společné koníčky, máte se o čem bavit, na čem se smát, máte chuť trávit spolu čas třeba u sportu, a být parťáci, a pak prostě nějaké společné akce a chaty, roadtrip, a najednou je z kamaráda dobrý přítel..
Prostě to jsou gradujíci sympatie, ideálně ověřené rokmi a tím, že pomůže a taky si nechá pomoct když je něco špatně. Krom sympatii taky důvěra a správná morálka, taky není na škodu, když se Vám líbí rozdílné typy 😂