shaman88

Jak často se musí provádět revize u nového hasicího přístroje, který je umístěn ve firmě?

Slyšel jsem, že existují roční a pětileté periodické revize přenosných hasicích přístrojů. Jaké jsou u nich rozdíly (kromě ceny)? Předem děkuju za odpovědi.

Edit for Drap: Například pro práškové 6 kg „hasičáky“.

Odpovědi
Drap

Podle druhu hasícího přístroje. Většinou se nechávají kontrolovat 1× za rok.

brillant

Viz https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-246

mosoj

1× za rok kontrola, 1× za 5 let revize. Životnost 15 let. Co s tím revizák dělá nevím a je mně to jedno. Obejít se to nedá. Pokud nemáš revizi, musíš zaplatit za obě kontroly.