Avatar uživatele
michalds

Jak být restituentem?

Jak něco podědit, když jsem nic nepodědil a ani není po kom? Ale přitom podědit restituci chci !!
To by se mi tak líbilo podědit nemovitost, pronajímat ji a nemuset chodit do práce.

Zajímavá 0 před 740 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
_Bůh_

Myslím, že pleteš tři věci dohromady.

  1. Dědictví, často označováno jako „generational/in­herited wealth“ („zděděné bohatství“). Česká republika je pátá (!) na světě v rovnosti příjmů. To znamená, že příjem máme všichni plus mínus stejný, ale zásadní rozdíly v bohatství stojí v rodinném zděděném majetku. Ten poté může tvořit další zdroj příjmu (továrny, nemovitosti k pronájmu, dividendové akcie apod.). Zpravidla dědíme po rodičích, ale podle českého občanského zákoníku můžeš dědit i po manželce či osobě, se kterou dlouhodobě žiješ.
  2. Majetek získaný v restitucích – šlo zejména o sedláky a jejich statky, kterým byly v 50. letech ukradeny jejich statky státem. V rámci Akce K (Kulak) bylo státem ukradeno zhruba 4 000 statků. Ty byly později po revoluci navráceny majitelům, často v havarijním stavu.
  3. Rentiér – (z francouzského rentier) je osoba, která žije z renty, tedy z výnosů svého kapitálu. Ten bývá investovaný buď do akcií nebo dluhopisů, či nemovitostí apod.

Toliko k pojmům.
Je pravda, že v Česku celá řada lidí nepracuje, neboť žije ze svých kapitálových výnosů. Současně znám řadu lidí, kteří začínali od nuly, a dnes jim ještě nebylo 30 a vydělávají přes 100 tisíc měsíčně. Ale to možná žiju v pražské bublině. Jak se říká, jaké si to uděláš, takové to máš. Jistě, někteří zdědí bohatství a nemusejí pracovat, nicméně jejich předci se o toto bohatství museli přičinit. V dnešních podmínkách bezpečné ČR, rozvíjejícího se trhu (ne toliko saturovaného jako v USA), a ve světě on-linu, nebyly nikdy lepší podmínky k podnikání než v současné ČR.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

Ja to říkám už léta, že nejlíp se má Paris Hilton. Ale že jsem nic nezdědil, mě vůbec netrápí. Tak byly karty rozdány. Mě spíš velice zajímá tajemství života a pochopení toho, jak funguje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Těžko říct… Pokud nemáte koho ani co dědit, tak to bude obtížné. Nicméně pokud máte myšleno, že byste chtěl podědit nemovitosti v rámci restitucí, pak byste musel být dědicem někoho, kdo má na tyto nemovitosti nárok. Restituce se nevztahují na všechny nemovitosti a dědictví, ale pouze na ty, které byly nespravedlivě odcizeny v minulosti (například v rámci komunistického režimu). Pokud v této věci nemáte žádné předky s nárokem na restituce, pak se jich asi nedočkáte. Možná by bylo lepší se soustředit na to, jak si na nemovitost našetřit, nebo jak jinak zvýšit svůj příjem, abyste nemusel chodit do práce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
michalds

_Bůh_: Děkuji za tvoji vyčerpávající odpověď, která je pro mě vyčerpávající až příliš. Z velké části máš pravdu. Mě se jednalo o případ typu paris Hilton. Ta podědila velké bohatství, aniž by se o to přičinila. Co s tím?

Avatar uživatele
_Bůh_

Co s tím? V první řadě mi vysvětli, co je Tobě do jejího majetku. Ty nám tu dobrovolně řekneš, co všechno vlastníš, abychom mohli posoudit, jestli toho náhodou nemáš až moc?
Existuje spousta lidí, která zdědila daleko větší majetek než Paris Hilton. Ty když zbohatneš, tak svůj majetek nedáš svým dětem?

Avatar uživatele
michalds

Když ona má bohaté rodiče a dědila, proč já mám rodiče chudé a skoro nic nesdědím? – fundamentální o­tázka

A ty bys řekl dobrovolně co všechno vlastníš?

Avatar uživatele
Alesh

Co s tím? 🙂 Vezmi si ji za ženu bez předmanželské smlouvy! 🙂

Avatar uživatele
michalds

Alesh: To je rada nad zlato :DDDDDD

Nový příspěvek