Avatar uživatele
bauerlukin

Jak byste řekli svému dítěti o konci světa?

Viděl jsem film s L. Capriem K Zemi hleď, o kometě která se blíží k Zemi a do půl roku ji má zničit. Tak mě napadlo jak bych podobnou situaci vysvětlil svému potomkovi… Jak byste mu to vysvětlili vy? Díky předem, Lukáš

Zajímavá 0 před 840 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Ono záleží na tom, kolik má to dítě roků. Vysvětlovat to 3letému dítěti je při nejmenším pošetilé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Film se jmenuje Don’ t look up- což není totéž co K Zemi hleď. Další manipulace. Dětem bych nic neříkala. Už teď jsou vtaženy brzy do šeredného světa dospělých, který jim ubližuje, přinejmenším nesvědčí.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Nevysvětlovat, co nejvíce se tulit a tulit. A takovýto OTISK po sobě zanechat ve vesmíru. 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nestresoval bych jej, je to nesmysl. A samozřejmě nesleduji podobné filmy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

No dítěti bych to neříkal. A dospělý si to přežvýká sám.
Jinak tedy nerozumím spojení „jak bych“, když se konec civilizace reálně blíží. V tomto dokumentu od Netflixu to je detailně popsáno, proč všichni brzy zemřeme: https://www.csfd­.cz/film/812944-david-attenborough-zivot-na-nasi-planete/prehled/
Samozřejmě, stejně jako ve filmu s DiCapriem, to zajímá jen hrstku lidí, vědce a aktivisty, zbytek lidí to jednoduše ignoruje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beno

Některé filmy jsou nevhodné pro děti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Elkon: Když “samozřejmě nesleduješ takové filmy, “ jak si o nich můžeš udělat úsudek? Jedna paní povídala? Nebo dokonce masmedia z Prahy jsou ta autorita? To by mě dost zajimalo, jak se člověk jako Ty orientuje v tom, co je správně a co není. Odsuzuješ weby, kam píše naštěstí kdekdo úplně nejrůznější názory, bez cenzury, doleva doprava, tak opravdu nevím.

Avatar uživatele
zjentek

(; D; D; Ametystík na tobě obdivuji, jak ladně a trefně dokážeš charakterizovat jedince, aniž by ses o to snažila. Mně se taky „líbí“, když ženy např. na seznamkách si zoufají, že hledají muže, „kteří už vědí, co chtějí“. Tak Elkon mně přijde jako takový pán, který už ví, co chce. Jen se vyjadřuji, nic ve zlém. (;

Avatar uživatele
Ametyst

Ahoj, Zjentku, děkuji za pochvalu. Někdy si připadám bezmocná, že už jen bezradně krčím rameny, a prostě nevím.:-))) Muži na seznamkách vědí, co chtějí, a ženy také vědí, co muži chtějí. 🙂 Elkon je pán, který nám různě často sděluje, co nečte, na co se nedívá, čím pohrdá, co ho nezajímá, co je hloupost a nesmysl. Má to zajímat nás, pokud nemá relevantní odpověď na konkrétní otázku? Prostě nevím.

Nový příspěvek