Shady

Jak byste postupovali při vytváření utopického komunismu?

myslím např. něco jako je Venus project

Nejlepší odpověď
MK44

Projekt Venus hlouběji neznám, ale uznávám, že představivost, přemýšlení, vymýšlení něčeho nového a lepšího je důležitou schopností člověka. Bez ní bychom dodnes nocovali na větvích. A při tom ovšem vznikají nápady, které okamžitě někdo prohlásí za utopické, nebo se jako utopické prokáží později samy při pokusu je realizovat. A semtam někdo úspěšně zrealizuje to, co přece hned od začátku bylo nepochybnou utopií. Takže si jeden nemůže bejt dopředu jistej.

Jo a při vytváření skutečného utopického komunismu bych postupoval standardně. Nařídil bych Vám to jediné správné, co máte dělat, a bylo by! Takový postup je už ověřený. 😉

Další odpovědi
NikkiHeat

Něco takového není možno zrealizovat bez zásahu resp. regulací státu a tím je narušena individualita jedince což vede k nevoli a následkům. Proto je to utopie.
V podstatě nějak podobně lidstvo začínalo – budeme pracovat společně pro společný zájem. Jenže postupem času někdo pracoval a někdo se ulejval a někteří dokonce se ulejvali ale žádali z koláče ještě víc než jim náleželo (ano ta podobnost s dneškem je evidentní) no a pak to šlo všechno do kopru. Lidstvo dřív zahyne než vytvoří něco tak utopického než je komunismus, prostě nemáme v povaze řídit se heslem " každému dle jeho potřeb ".

Lamalam

Postupovala bych pěkně rázně po bolševicku.

led

utopistický komunizmus – vtipné pomenovanie spojenie dvoch, tak rozdielných myšlienok
Slovo „utópia“ označuje adýsi nedosiahnuteľný ideál.
Thomas More ho použil ako pomenovanie svojej ideálnej spoločnosti. Vo svojej vízií vychádzal zo vtedajších znalostí sveta a z antiky najviac z Platónovej Ústavy a Zákonov.
Marx a Engels vo svojich predstavách komunistickej spoločnosti videli skôr presun a použitie kapitálu v prospech celej spoločnosti
Lenin tieto vidiny videl v násilnom prerode spotrebnej triednej spoločnosti v spoločnosť beztriednu v súkromne bezmajetkovom poňatí.
Prepáčte za úvod, ale bez toho odpoveď by bola nejasná:
Pokračujme ďalej v sebazničení ľudstva a naši potomci majú šancu sa prebudiť v utopickom komunizme…
vysvetlenie:
…Po násilnom zániku súčasnej civilizácie a po znovuzrodení Homo Sapiens, potomkov Homo Katastoficus Atomicus, ľudia opäť začnú budovať civilizáciu a budú opakovať naše chyby, ale krátke obdobie budú mať spoločnosť utopického komunizmu, pokiaľ ho vznikajúci kapitál opäť nezničí…
Koleso dejí sa točí…

Kelt

Ono je pěkné semknutí teorie a praxe. Zatímco u přírodních věd, to možné je. Vytvořit teorii, experimenty a když se to podaří, vyrábět ve velkém, ale ve společenských vědách je problém, jak je realizovat na celou společnost. Už teď vidíme, že se zákony, které by měly platit pro všechny, nedodržují, jsou jedinci, skupiny, pro které platí za stejný zločin jiný, nebo žádný trest. Teorie o beztřídní společnosti, jsou sice pěkné, ale společnost potřebuje organizaci, vedení, řízení, rozdělování a jiné. Někomu se asi nebude líbit, že bude dělat danou práci.
Teorie UK byly popsány v určitých dílech klasiků, ale jejich realizace a výsledky nejsou nějak chválihodné. Mnohé z těchto ideálů bylo vykoupeno krví. A proč? Myšlenka, ideál jednoho, nebo jedné skupiny lidí, nemůže být akceptována jinými? Kdyby ano, bylo by na světě jediné náboženství. A možná, že jednou bude.
Ale k otázce. Došlo by k vytvoření určitých územních celků, kde by bylo umístěno obyvatelstvo – průmyslová a obývací zóna. Lidé by v dané oblasti měli práci, velké komplexy, podniky, velká obchodní centra. Spojení průmyslové a obývací zóny dopravou – městskou. Někdo by musel organizovat zásobování, ale předpokládám z vlastních zdrojů, dle výroby. Tato cetra, celky by někdo řídil a bylo by jich několik. Lidé by měli v dané oblasti všechno hmotné, tak by nemuseli cestovat jinam – vlastně jsem takto vytvořil koncentrační tábor.

huxa

Kdy se s někým semkneš, přestože jste naprosto rozdílný? Kdy se takto semknout tisíce lidí? Jen za velmi, velmi velké krize, kdy jde o jejich životy.
Tak mne napadá, co Husité? Jejich společenství se trochu podobalo komunismu a potvrzují moji úvahu o semknutí se v těžkých dobách.
Tudíž bych postupoval následovně-vychoval bych křížením miliony těch nejagresivnějších vlkodavů a následně je vypustil po Zemi. Pokud by se lidé nesemkli, zahynuli by.