Natty*

Jak byste nahradili toto sloveso ve větě…?

Byť odpovědnost vlády za rozhodnutí hlavy republiky o hromadném udělení milosti může být pouze odpovědností veřejnosprávní, !devalvuje! postup pana předsedy vlády, který s rozhodnutím…
DEVALVUJE.
Děkuji

Nejlepší odpověď
ministri

Znehodnotit, znehodnocovat. Například devalvace měny.

Další odpovědi
Drap

znehodnocuje, snižuje

anonym

Význam slov říká, že devalvace = snížení

Význam:oficiální snížení zlatého obsahu nebo kurzu, měnové parity peněžní jednotky

annas

Otázka zní na sloveso devalvovat, nikoliv na podstatné jméno devalvace a v tomto případě nesouvisí s peněžní jednotkou.