Zlatý

Jak bylo v minulosti chápáno narození dvojčat a jak se Blíženci dostali na oblohu?

Četla jsem, že v Bulharsku existuje vesnice, kde se rodí několikanásobně více dvojčat než jinde. Dvojčata stále zůstávají záhadou.
V souvislosti s článkem mě napadla otázka, kterou jsem vložila.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V některých legendách jsou dvojčata chápána jako něco výjimečného. Vládlo přesvědčení o nutné rozdílnosti povah obou dětí.
Jedno z novorozeňat představovalo dobro, zatímco druhé muselo být coby ztělesnění zla vysláno do podsvětí.
Ve východní Asii bývaly matky dvojčat považovány za nečisté, musely opustit komunitu a jejich děti byly rituálně obětovány.
Některé indiánské kmeny zase věřily, že dvojčata jsou ve skutečnosti lososi v lidské podobě.

Řecká a římská mytologie je jimi doslova propletena a dvojčata v ní často vystupují jako děti božstev.
Diovi synové Kastor a Polydeukés se dokonce dostali na nebeskou klenbu v podobě souhvězdí Gemini - Blíženců.
V římských bájích jsou známi jako Castor a Pollux a jsou symbolem pevného bratrského pouta, které neskončilo ani smrtí jednoho z nich.

Zdroj: V.E.- upraveno

Další odpovědi:

Zlatý

Odpověď nevím, ale musím se podělit o tu radost: kamarádka čeká narození dvojčat ve znamení Blíženců, to bude něco! :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.